Browsing Tag

Marvin Turtulli

Turtulli nuk rinovon, edhe Jurgen Goxha në dyshim

Tirana ka pësuar disa ndryshime këtë verë. Junus Sentamu, Toni Mauexhe, Namdi Oduamadi dhe Vinsent Atinga janë zyrtarisht të larguar, ndërkohë që sërish do të ketë lëvizje në dalje. Marvin Turtulli mund të konsiderohet i larguar, pasi nuk…

Merkato te Tirana, Elvis Sina zbulon dy lëvizje

Tirana deri më tani ka zyrtarizuar afrimet e Idriz Bathës, Elton Kalesë dhe Agustin Torasës. Në vazhdim pritet që të ketë edhe lëvizje të tjera në hyrje, por edhe largimet do të jenë disa. Të huajt, Mauexhe, Sentamu, Oduamadi dhe Atinga e…

Revolucion në mbrojtje, dy dilema te Tirana

Tirana pritet të pësojë shumë ndryshime dhe mbrojtja është reparti që më së shumti ka qenë nën akuzë. Golat e pësuar, shpesh për shkak të gabimeve foshnjarake, i kanë bërë drejtuesit të reflektojnë dhe do tentohen të afrohen lojtarë…

Mema duhet të ndryshojë mbrojtjen, një i pezulluar

Tirana mori një pikë kundër Partizanit, ndërkohë që këtë javë do të ketë një përballje të vështirë me Kastriotin. Krutanët kërkojnë të mbijetojnë në Superiore, ndërkohë që për trajnerin Ardian Mema do të mungojë një nga titullarët e…

Humbja me Flamurtarin, Mema bën dy lëvizje te Tirana

Tirana kërkon kthesën pas dy humbjeve të fundit me Laccin dhe Flamurtarin. Trajneri Ardian Mema ka pasur rezerva për ekipin e tij gjatë kësaj jave, ndërkohë që ka programuar edhe lëvizje. Marvin Turtulli është njëri prej lojtarëve që mund…