Browsing Tag

Mario Baloteli

Baloteli jashtë formacionit, Vieira shpjegon arsyet

Nica nuk ia doli të përballonte PSG dhe u mposht në shtëpi me rezultatin 0-3. Fitorja e tetë radhazi në kampionat për djemtë e Tuhel, të cilët kryesojnë me 9 pikë më shumë se St. Etieni i vendit të dytë. Mario Baloteli nuk ishte i…

Insinje si fantazmë, çfarë rrengu ndaj Balotelit!

Mario Baloteli ka rënë në grackën e shokëve të tij të skuadrës në kombëtare. Domeniko Krishito dhe Lorenz Insinje i kanë bërë një rreng sulmuesit në grumbullim. Sulmuesi i Nicës ndodhej në dhomë me lojtarët e përmendur më sipër, ndërkohë…

Ultrasit e Nicës nuk janë bindur, Baloteli gati për takim

Mbasi “flirtoi” me Marsejën dhe kërkoi për ndonjë klub tjetër, Mario Baloteli u rikthye te Nica. Sulmuesi do të presë dhe pak që të shlyejë dënimin e vjetshëm prej katër ndeshjes dhe do të jetë gati për të zbritur në fushë, me datë 31 gusht…

Parma ëndërron Balotelin, gati oferta për Nicën

Mbas shumë vështirësish, Parma ia doli të rikthehej në Serinë A, aty ku e meriton të jetë ky emër i i futbollit italian, që është edhe klubi i fundit nga gadishulli Apenin që ka fituar kupën UEFA (sot Europa League). Dukalët kërkojnë të…