Browsing Tag

Maldini

Merkatoja e Milanit “zjarr”, Maldini ka gati 3 goditje!

Milani duket se do të jetë një ndër ekipet më aktive këtë merkato, me kuqezinjtë që janë përfolur për të nënshkruar me disa lojtarë. Posti i drejtorit sportiv, duket se i ka dhënë edhe më shumë liri Paolo Maldinit, me këtë të fundit që po…

Nuk ka më tolerime, ky Milan tërbon edhe drejtuesit!

Milani pësoi një humbje të rëndë një natë më parë ndaj Lacios, duke u eleminuar nga Kupa e Italisë. Humbja e katërt në shtatë ndeshjet e fundit për kuqezinjtë, që janë në momentin më delikat të sezonit. Ecuria negative dhe loja pa ide e…

Leonardo dhe Maldini nuk tolerojnë, merret vendimi për Kesi

Milani nuk ka toleruar aspak reagimin e Frenki Kesi në derbin kundër Interit. Afrikani “shpërtheu” pas zëvendësimit ndaj Lukas Biljes, shokut të tij të skuadrës dhe repartit. Ai është kthyer sot në Milanelo pas ndeshjeve të zhvilluara me…

Rrëfehet Kaka: Ky Milan më jep besim, Juve s’ka konkurrencë

Rikardo Kaka po shijon jetën larg fushave të futbollit, por braziliani e di mirë se nuk mund të jetojë pa këtë sport që i ka dhën gjithçka. Momentalisht 36-vjeçari po merr licencën për drejtor sportiv, ndërsa së shpejti do të fillojë edhe…

Milanit i tha “jo”, Maldini nis punë te kombëtarja

Për arsye të ndryshme, disa të qarta e disa të errëta, Paolo Maldini refuzoi ofertën për një post drejtues në Milanin e ri, të kinezëve. Që prej ndarjes nga futbolli, Maldini nuk ka pasur asnjë rol në botën e futbollit, por në orët e…