Browsing Tag

Luka Jovic

Reali i pafat, dëmtohet blerja tjetër e verës

Amerika duket se paska qenë tokë e mallkuar për djemtë e Zidan. Përveç disfatave të njëpasnjëshme, një problem edhe më i madh ka lindur në shtëpinë e bardhë. Dëmtimet kanë nisur të shfaqen me shumicë akoma pa nisur sezoni. Në kapitullimin…

Zyrtarizohet gjithçka, Reali kompleton blerjen e parë!

Tashmë nuk ka dyshime, pasi çdo gjë është zyrtare. Reali i Madridit ka konfirmuar zyrtarisht blerjen e Luka Joviç nga Ajntrahti i Frankfurtit. Në një komunikatë zyrtare nga vetë klubi madrilen, këta të fundit raportojnë se sulmuesi serb…

Befasohen tifozët, Ajntrahti mbetet pa sulm?

Ajntrahti i Frankfurtit zhvilloi një sezon shumë të mirë. Gjermanët ishin shumë afër arritjes në finalen e Ligës së Europës, ndërsa kualifikimi në Champions për sezonin e ardhshëm ju shpëtoi nga duart në javët e fundit. Ekipi ka në sulm…

Joviç-Real, drejtori i Ajntrahtit zbulon negociatat!

Reali i Madridit ka disa kohë në ndjekje të Luka Joviç. Los Blancos dëshirojnë të bëjnë disa blerje dhe serbi është në top listë. Mbi këtë çështje ka folur edhe drejtori sportiv i Ajntrahtit, Fredi Bobiç. I pyetur nga gazetarët, ai ka…

Reali me këmbën në gaz, Luka Joviç një hap larg Madridit

Reali i Madridit ka nisur të mendojë prej kohësh për sezonin e ri, teksa merkatoja e verës shihet si pika e rindërtimit të ekipit. Një nga objektivat parësorë të afatit kalimtar është padyshim gjetja e një pike referimi në sulm. Luka…

Barça hidhet në sulm, ofertë marramendëse për Frakfurtin

Barcelona po shqyrton prej kohësh sulmuesin e Ajntrahtit të Frankfurtit, Luka Joviç, të cilin e sheh si pasuesin ideal të Luis Suarez. Gjithashtu, në ndeshjen që Frankfurti luajti në Europa League kundër Interit, Erik Abidal ishte prezent…

Të gjithë të çmendur pas Joviç, Frankfurti i vë çmimin

Luka Joviç ka qenë surpriza më e madhe e këtij sezoni në Bundesligë. Sulmuesi serb ka shënuar 14 gola në 20 ndeshje dhe kryeson listën e golashënuesve të kampionatit gjerman. Kjo arritje e sulmuesit të Frankfurtit bëhet akoma më shumë…

Barcelona nuk ndalet, akord me goleadorin e Bundesligës

Barcelona po kërkon prej kohësh një sulmues, pasi Luis Suarez është 32 vjeç dhe nuk mund të përballojë më të gjitha ndeshjet e sezonit. Vetë uruguaiani e ka bërë të qartë diçka të tillë duke ftuar klubin t’i gjejë një zëvendësues.…