Browsing Tag

Luis Hamilton

Vetel akoma i nxehur: ”Ta djegim rregulloren”

Vazhdojnë polemikat për atë dënim të Vetel në garën e Kanadasë. Gjermani gjatë një dalje nga pista desh krijoi një aksident mes tij dhe Hemilton. Komisarët e garës e konsideruan të parregullt manovrën e Fetel dhe e dënuan me pesë sekonda.…

Hemilton dhe Mercedes bëjnë ligjin në Formula 1

Ljuis Hemilton është fituesi i Çmimit të Madh të Kinës në Formula 1. Anglezi i Mercedes, pasi ka parakaluar shokun e skuadrës, ka bërë një garë lineare, duke mos e vënë asnjëherë në dyshim vendin e parë. Dominim total i skuderisë gjermane,…

Nga Sena te Shumaker, Hamilton zbulon objektivin e radhës

Luis Hamilton është një nga pilotët më të talentuar dhe fitues në botën e Formula 1. 33-vjeçari i Mercedezit ka fituar katër tituj kampion, është shumë afër titullit të pestë, ndërkohë që numëron dhe 71 fitore. Hamilton mban rekordin…

Hamilton i pakapshëm, titulli i pestë një hap larg

Luis Hamilton afrohet edhe më shumë me titullin kampion në Formula 1, që do të ishte i pesti për të. Britaniku ka triumfuar në të katërtën garë radhazi. Këtë herë në pistën e Suzukës ai ka fituar dhe ka rritur diferencën me Sebastian Fetel,…

Hamiltonin nuk e ndal askush, Mercedez triumfon në Singapor

Luis Hamilton nuk ndalet dhe arrin të fitojë garën e Singaporit në Formula 1. Piloti britanik i Mercedezit thellon diferencën në renditjen e përgjithshme me 40 pikë me Sebastian Vetel, i cili e mbylli garën në vendin e tretë. Një garë…

Hamilton triumfon në shtëpinë e Ferrarit, Vetel aksidentohet

Pritej të ishte një festë për Ferrarin dhe pilotët e saj, por tifozët e shumtë të pranishëm në Monza janë zhgënjyer në fund të garës. Luis Hamilton ka fituar çmimin e madh të Italisë duke rritur diferencën me Vetel: nga 17 në 30 pikë.…

Keqardhja e Hamilton: Alonso nuk ka fituar sa meriton!

Luis Hamilton dhe Fernando Alonso janë konsideruar në masë, si dy nga pilotët më të mirë të viteve të fundit në Formula 1. Britaniku vazhdon të fitojë dhe thyejë rekorde, ndërsa spanjolli po shijon sezonin e fundit në sportin e më të…