Hamiltonin nuk e ndal askush, Mercedez triumfon në Singapor

0

Luis Hamilton nuk ndalet dhe arrin të fitojë garën e Singaporit në Formula 1. Piloti britanik i Mercedezit thellon diferencën në renditjen e përgjithshme me 40 pikë me Sebastian Vetel, i cili e mbylli garën në vendin e tretë.

Një garë shumë e mirë për Maks Verstapen që u rendit mbas Hamilton, ndërsa Botas, Raikonen dhe Botas e mbyllën përkatësisht në vendin e katër, pestë dhe të gjashtë.

Hamilton e nisi garën i pari dhe nuk pati probleme gjatë garës duke kryesuar i vetëm dhe arritur fitoren e radhës, që e ngjit në kuotën e 281 pikëve, ndërsa mbas tij renditen dyshja e Ferrarit: Sebastian Vetel me 241 pikë dhe Kimi Raikonen me 174 pikë.

                                             Renditja e përgjithshme

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.