Browsing Tag

LOw

Kalimi i Sane te Bajerni, ja çfarë ka për të thënë Lëv

Sane i kushtoi Mançester Sitit 37 milionë sterlina, para këto që shkuan në arkat e Shalkes. Tani, po flitet shumë për një rikthim të mëngjarashit në Gjermani, me Mançester Sitin që është i hapur për oferta, por synon rreth 90 milionë…

Përjashtimi nga kombëtarja, Humels ka një peng të madh

Mats Humels ishte një ndër tre lojtarët që u përjashtuan bujshëm nga kombëtarja pak javë më parë, me trajnerin Joakim Lëv që njoftoi se Humels, Boateng dhe Muller nuk ishin më në planet e Gjermanisë. Megjithatë, Humels në një intervistë…

Lëv: Nojer sërish numri një, Gëcen e kam nën vëzhgim

Joakim Lëv ka filluar revolucionin e tij te Gjermania. Trajner i katër herë kampionëve të botës bëri sot publike listën me të grumbulluarit për ndeshjet kualifikuese te “Euro 2020”. Në daljen për shtyp ku prezantoi të përzgjedhurit  e tij…

Bajerni reagon pas vendimit të Lëv: Jemi të irrituar

Bajerni i Mynihut ka reaguar ditën e sotme me anë të një deklarate për shtyp në lidhje me vendimin e bërë dje publik të Joakim Lëv për t’i mbyllur derën e kombëtares gjermane treshjes së baravezëve Myler, Mats Humels dhe Zherome Boateng.…

Lëv vendos piketat, Gjermania nis nga Nojer

Trajneri i kombëtares gjermane Joakim Lëv ështëi vendosur t’i japë besim të plotë Manuel Nojerit për të ardhmen. 58-vjeçari ka shpjeguar për televizionin ZDF se portieri mbetet numri 1 për momentin. Në Gjermani është hapur prej kohësh

Kriza gjermane, ja gjithë problemet e Die Mannschaft

Brenda 4 vitesh Gjermania ka pësuar një transformim të frikshëm: kampione bote në Brazil dhe një model futbolli, krizë totale pas Botërorit 2018 dhe një degradim i vazhdueshëm, aq sa humbja e thellë ndaj Holandës shton ndjeshëm rrezikun e…

Lëv vendos rekorde dhe tani rrezikon shumë

Askush si Joakim Lëv: 168 ndeshje në drejtimin e Gjermanisë, trajneri me më ndeshje në stolin e Die Mannschaft, me një Kupë Bote si krenari e përjetshme. Megjithatë, dita e rekordit u prish nga Holanda, që i shkaktoi një humbje të…

Lëv: Bajerni po bën zgjedhjen e duhur me Hainkesin

Trajneri i kombëtares gjermane, Joakim Lëv, beson se Bajerni ka bërë “një zgjedhje shumë të mirë” duke rikthyer në drejtim Jup Hainkes, për të zëvendësuar Karlo Ançelotin deri në fund të sezonit aktual. Hainkes ka konfirmuar se ka…

Lëv: Në fillim nuk e besonim, por janë yje!

Trajneri i Gjermanisë, Joakim Lëv, kishte vetëm 21 lojtarë në dispozicion për Kupën e Konfederatave, por ia doli të ketë sukses ashtu si në Botërorin e Brazilit. Mbrëmë e humbi disi toruan, kur pa se djemtë e tij po “shqyheshin” në fushë…
where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online