Browsing Tag

Liria e Prizrenit

Liria kërkon rikthimin, firmos ish-portieri i Kamzës

Liria ka vetëm një objektiv: rikthimin në IPKO Superligën e Kosovës. Klubi nga Prizreni i ka besuar stolin një eksperti të ngjitjes një kategori më lart si Sumuel Nikaj dhe fillimi i sezonit të ri po pritet me entuziazëm. Klubi ka bërë…

Mustafa te Bylisi? Klubi: Nuk kemi asnjë kontakt

Dose Kofi është i pari largim nga Bylisi, ndërkohë që ende nuk ka bërë asnjë afrim. Një ditë më parë u raportua nga mediat në Kosovë se është arritur akordi me mesfushorin Ilir Mustafa. Lojtari në fjalë ka dalë i lirë nga Liria e Prizrenit,…

Mitraj ndërpret kontratën, gati rikthimi në Shqipëri

Liria e Prizrenit gjatë verës afroi disa lojtarë nga Shqipëria dhe njëri prej tyre ishte sulmuesi Aldo Mitraj. Futbollisti, i cili në Shqipëri ka goxha eksperiencë, e ka mbyllur që tani bashkëpunimin me bardhezinjtë dhe tanimë pret ofertën…

Ditë miqësoresh, Kukësi e Kastrioti në fushë

Kukësi dhe Kastrioti e kanë shfrytëzuar pushimin e kampionatit për të zhvilluar edhe nga një ndeshje miqësore, pasi është e nevojshme të ruhet ritmi i garës. Verilindorët rikthehet në shtëpi dhe në stadiumin “Zeqir Ymeri” do të përballen me…

Kukësi rikthehet në “Zeqir Ymeri”, por për miqësore

Pushimi i kampionatit i jep mundësinë Kukësit që të zhvillojë një ndeshje miqësore ditën e premte. Verilindorët do të përballen me Lirinë e Prizrenit në stadiumin “Zeqir Ymeri”. Njoftimi vjen nga klubi verilindor. “Skuadra e Futboll Klub…

Vrapi: Speciale të luash kundër Tiranës

Olsi Avdiaj Skuadra nga qyteti i lashtë i Prizrenit, pas emërimit të trajnerit Blendi Shkëmbi zyrtarizoi shumë transferime nga Shqipëria. Disa prej tyre ishin shumë të njohur ku veçonte Endri Vrapi. Më pas, emra si Jetmir Sefa, Mikel…

Shkëmbi bën goditjen e parë

Trajneri i ri i Lirisë së Prizrenit, Blendi Shkëmbi, deklaroi vetëm para pak orësh se e ka zgjedhur stafin e tij. Tashmë është zyrtare se përgatitësi atletik i skuadrës prizrenase do të jetë Iris Selimi, një emër i njohur në Shqipëri, pasi…

Vjen përforcimi i parë për Shkëmbin  

Granit Arifaj është blerja e parë e Lirisë në epokën “Shkëmbi”. Sulmuesi shtatlartë dhe klubi i Prizrenit kanë arritur marrëveshjen, duke nënshkruan një kontratë 1-vjeçare. Arifaj ka folur për faqen zyrtare të Lirisë së…