Browsing Tag

Legia

Duel për Ivan Balliun, Malaga ka një rival

Ivan Balliu, edhe pse është në kontratë edhe për një vit me Metz, nuk do të vijojë të qëndrojë në Francë. Palët e kanë bërë të qartë qëndrimin dhe mbrojtësi i djathtë i Shqipërisë ka dy oferta. Në Spanjë ai i është propozuar skuadrës së…

Sadiku drejt ëndrrës, ofertë nga kampionati spanjoll!

Aventura e Armando Sadikut në Poloni mund të marrë fund që tani, pasi klubi polak po bisedon me Levanten, klubin e La Liga në Spanjë. Sulmuesi kuqezi, i cili shkëlqeu në Kampionatin Europian dhe gjithashtu te Lugano sezonin e shkuar, nuk…

Sadiku drejt largimit nga Legia, ofertë nga Turqia

Verën e shkuar Armando Sadiku u transferua në Poloni, duke lënë Zvicrën dhe duke firmosur me Legian, për 500.000 euro në sezon. E pritën shumë mirë, por nga ana tjetër ishte një një transferimet më të rëndësishme të klubit të famshëm polak,…

Sadiku bën altruistin, asist për fitoren e thellë të Legias

Armando Sadiku nuk arriti të shënonte, por la gjurmë sot në fitoren e thellë që Legia e Varshavës arriti ndaj Piast Glivices. Ishte ndeshja e pestë në kampionat për Legian, që duhej të fitonte dhe të luante mirë, pasi presioni i javëve të…

Legia në krizë, vuan edhe Sadiku

Eliminimi nga Liga e Kampioneve ka tronditur rëndë Legian, që këtë të shtunë ka pësuar një tjetër disfatë të rëndë. Termalica, ose Bruk-Bet Termalica, e ka mundur 1-0, duke ia ndërlikuar startin e sezonit, pasi Legia ka vetëm 4 pikë në 4…

Debutim perfekt për Sadikun, edhe pse goli i tij nuk mjafton

Armando Sadiku është i pabesueshëm: Para pak ditësh firmosi, kreu ndonjë seancë stërvitore në varshavë dhe menjëherë në fushë. Dje nisi kampionati polak për Legian, që u mund 3-1 në fushën e Gornik Zabërzes. Një ndeshje që nuk ishte…

ZYRTARE/ Sadiku firmos për Legian!

Armando Sadiku transferohet zyrtarisht te Legia e Varshavës. Sulmuesi i kombëtares sonë ka mbyllur gjithçka pasditen e sotme, ndërsa paradite ka kaluar me sukses kontrollet mjekësore. Sadiku e mbylli sezonin në mënyrë fenonenale, por pas…

Sadiku kalon kontrollet mjekësore, gati firma me Legian

Armando Sadiku është praktikisht i Legias së Varshavës. Sulmuesi i kombëtares sonë praktikisht ka mbyllur gjithçka, sepse nga Polonia vijnë lajme se sot paradite ka kaluar me sukses kontrollet mjekësore. Kjo do të thotë se pasditen e…

Befason Sadiku, sot e presin në Poloni!

Armando Sadiku ka javë që pret të mësojë destinacionin e ri, sepse pas huazimit te Lugano, është kthyer te Zyrihu, ku nuk do të qëndrojë, sepse klubi zviceran dëshiron ta shesë urgjentisht, për të arkëtuar sa më shumë, duke parë sezonin…