Browsing Tag

League One

Nejmar, një rinovim dhe një dëshirë: shumë lëvizje te PSG

PSG nuk ka arritur ende të jetë konkurruese në Evropë dhe do të tentojë përsëri. Parizienët akoma nuk i kanë kapur gjysëmfinalet e Champions në epokën “Al-Kelaifi”. Ndërhyrjet në merkato shihen si diçka tepër e nevojshme, por është UEFA me…

E zbulon vetë lojtari, Milani ishte pranë talentit francez

Milani bëri një merkato aktive në verë, por shumica e lojtarëve të ardhur nuk kanë treguar nivelin e pritur. Drejtuesve, duke parë gjendjen e ekipit, iu desh të ndërhynin edhe në merkaton e dimrit për të sjellë elementë që bënin diferncën.…

Nga ndeshja në komisariat, disa njerëz nuk ndryshojnë dot!

Një futbollist mund të bëhet trajner, por karakteri vështirë që të ndryshojë. Xhoi Barton ka qenë një mesfushor i fortë dhe cilësor, por gjaknxehtë dhe shumë problematik. 36-vjeçari ka zhvilluar 269 ndeshje në Premier Ligë, ndërsa këtë…

Kaja bën “prapa kthehu”, merr fund aventura skozece

Ka zgjatur vetëm katër muaj aventura e Egli Kajës në kampionatin skocez. Mesfushori shqiptar ka ndërprerë huazimin te klubi i Livingstonit dhe është rikthyer te Uimbëlldon. Lajmi është bëri i ditur nga trajneri Ualli Douns. “Nuk e kisha…