Browsing Tag

Kukeli

E ardhmja pas futbollit, Kukeli i ka idetë e qarta

Burim Kukeli vendosi të vazhdojë futbollin profesionist në Zvicër duke firmosur një kontratë 1-vjeçare me skuadrën e ligës së dytë SC Kriens. Megjithatë, 35-vjeçari është i vetëdijshëm që së shpejti duhet të mendojë të ardhmen pasi të varë…

Kukeli me skuadër të re, firmos për një vit në Zvicër

Burim Kukeli e mbylli njëherë e mirë me skuadrën e Sionit, por jo me futbollin. Ish-mesfushori i kombëtares sonë ka firmosur një kontratë 1-vjeçare me klubin e divizionit të dytë SC Kriens. Futbollisti 35-vjeçar rikthehet në “Challenge…

Presidenti i mbyll derën Kukelit, Toma dhe Kasami në treg

Presidenti i klubit të Sionit, Kristian Konstatin, ka dhënë një intervistë për medien zvicerane Blick, ku ka folur në lidhje mbi të ardhmen e disa prej futbollistëve të skuadrës ku ai investon prej vitesh. Te Sioni ndodhet një numër i…

Lenjani e Kukeli titullarë, Xhaka jashtë

Sioni barazoi sot 1-1 me Lucernën, me dy gola të shënuar që në pjesën e parë, ku pati edhe një karton të kuq për portierin rezervë të Sionit, që po ofendonte arbitrin nga stoli. Ermir Lenjani dhe Burim Kukeli luajtën 90 minuta, me të parin…

Tramexani merr edhe Kukelin te Sioni

Burim Kukeli ndryshon skuadër, por jo kampionat. Mesfushori i përfaqësueses kuqezi është zyrtarisht lojtari më i ri i Sionit. Portalet zvicerane kanë zyrtarizuar arritjen e marrëveshjes mes 33-vjeçarit dhe skuadrës zvicerane, e cila tashmë…

Zyrtare, Kukeli bashkohet me Tramexanin në Sion

Burim Kukeli është transferuar nga Zyrihu te Sioni. Mesfushori i kombëtares sonë kishte kohë që kërkohej nga Paolo Tramexani, i cili ia njeh mirë cilësitë. Për 33-vjeçarin nga Gjakova vjen një aventurë e re në karrierë, pas 9 vitesh mes…

Bazeli fiton, por Xhaka po kthehet në çështje

Është një ndër veteranët e Bazelit, por duket se me trajnerin e ri Rafael Viki nuk i ka punët mirë. Taulant Xhaka është një nga zëvendëskapitenët e Bazelit dhe pretendon të marrë shiritin, por ndërkohë ka dy ndeshje që e nis nga stoli.…

Tramexani fiton për ditëlindje, debuton Ermir Lenjani

Para 3 ditësh Sioni u turpërua duke humbur 3-0 në Lituani ndaj Suduvas, në Ligën e Europës. Megjithatë, autokritika erdhi sot, sepse Sioni fitoi 1-0 në Lozanë, me një gol të shënuar në minutën e 33-të nga Shnojvli, një ndër afrimet kryesore…

Panuçi, mbaj shënim: Kukeli e nis në top11

Burim Kukeli mund të konsiderohet veteran, por Kristian Panuçi shumë shpejt do ta kuptojë pse Xhani De Biazi nuk e la kurrë jashtë kombëtares shqiptare. Mesfushori, tashmë 33-vjeçar, e ka nisur sezonin e ri në mënyrë fantastike, sepse…

Kukeli e nis titullar dhe shkëlqen me Zyrihun

Ka mbushur 33 vjeç dhe mediat zvicerane kanë shkruar shpesh se Zyrihu mendon ta lërë të lirë, për të rinovuar ekipin, por Burim Kukeli nuk është një futbollist që zëvendësohet lehtë. Sot Zyrihu nisi kampionatin dhe në rikthimin në…

Kukeli drejt Luganos, asnjë ofertë për Sadikun

Burim Kukeli mund të transferohet këtë verë te Lugano, që duket se nuk bën dot pa shqiptarët, sepse në sezonin e fundit ia pa hajrin Armando Sadikut, por edhe Ezgjan Alioskit. Tani Lugano kërkon mesfushorin ekspert të kombëtares sonë dhe…

Kukeli: Tani duhet të flasim në fushë

Humbja në Luksemburg ka dëshpëruar të gjithë në ambientin kuqezi dhe pakkush dëshiron të flasë. Megjithatë, sipas rregullores, sot kanë dalë në konferencë për shtyp në Turqi dy futbollistë dhe njëri prej tyre ishte Burim Kukeli, i cili ka…