Panuçi, mbaj shënim: Kukeli e nis në top11

0

Burim Kukeli mund të konsiderohet veteran, por Kristian Panuçi shumë shpejt do ta kuptojë pse Xhani De Biazi nuk e la kurrë jashtë kombëtares shqiptare.

Mesfushori, tashmë 33-vjeçar, e ka nisur sezonin e ri në mënyrë fantastike, sepse është përfshirë në formacionin e javës në kampionatin zviceran, nga gazeta e njohur Blick.

Që në javën e parë Kukeli pati një rendiment mbresëlënës, mbi të gjitha duket luajtur në një pozicion jo natyral për të, në mbrojtje, me skemë 3-4-3.

Me këtë nivel, zor se Zyrihu e lëshon, edhe pse e kërkon Paolo Tramexani te Sioni, ndërsa për Panuçin është një lajm i mirë, sepse Kukeli garanton eksperiencë dhe qëndrueshmëri, përveçse një alternativë shtesë në mbrojtje, nëse nevojitet.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online