Browsing Tag

Kessie

Shkëmbimi Kesi-Torreira, “çelësi” është Granit Xhaka

Po flitet prej disa ditësh për një shkëmbim të bujshëm mes Arsenalit de Milanit për dy mesfushorët, Frenk Kesi dhe Lukas Torreira. Të dy futbollistët janë të ngjashëm me njëri-tjetrin dhe kanë bërë sezone shumë të mira. Si pasojë, ka lindur…

VIDEO: Me shpirt ndër dhëmbë, Milani mbron vendin e katërt

Një penallti ka mjaftuar që Milani të marrë një fitore shumë të mundimshme  1- 0 ndaj Lacios. Djemtë e Gatuzos i japin fund një ecurie negative prej katër ndeshjesh dhe tani duhet të bëhen gati për sprintin final të kampionatit, teksa kanë…

Konflikti Kesi-Bilia, Milani merr vendimin

Humbja ndaj Interit në derbi, padyshim që la një shenjë të hidhur në kampin e Milanit. Si të mos mjaftonte disfata, në momentin që Frenk Kesi la fushën e lojës, pati një konflikt me Lukas Biljan, duke shkaktuar jo pak polemika.…

Koret raciste ndaj Kesit, Interi rrezikon dënimin shembullor

Koret raciste janë kthyer sërish në një problem për tifozerinë e Interit. Pas incidenteve të ndodhura me mbrojtësin e Napolit Kalidu Kulibali, “viktima” e radhës ka qenë mesfushori i Milanit Frank Kesie. Futbollisti nga Bregu i Fildishtë…

Milan shpërblen mesfushorin, rinovim dhe përmirësim page

Milan e ka nisur me ulje-ngritje këtë sezon të ri. Kuqezinjtë arritën të fitonin fundjavën që lamë pas, në transfertën e vështirë të Sasuolos. Një fitore e thellë 1-4, ku Milan u shfaq më bindës dhe bëri një ndeshje mjaft të mirë.…

Incidenti Boateng-Kesi, ganezi bën gjestin fantastik

Mbrëmjen e kaluar Milan u përball me Sasuolon në “Mapei Stadium”. Një sfidë që përfundoi me fitoren e kuqezinjve 1-4, të cilët morën një fitore mjaft të rëndësishme për momentin që po kalonin. Gjatë sfidës, që ishte mjaft e luftuar, pati…

Video | Kutrone çon në këmbë San Siron, Milani në festë

Milani është rikthyer te fitorja dhe çfarë fitoreje se. Në një  90-minutësh plot me shpërdorime nga të dyja palët dhe me ndërhyrjen deçizive të “VAR”-it, që i anuloi nga një gol secilës skuadër. Në fund rëndësi për Gatuzon dhe djemtë e tij…

Kesi: Koha të fitojmë, Çalhanoglu më detyron të vrapoj

Milani u mposht nga Totenhemi me rezultatin minimal 1-0, ndërkohë që më parë me Mançester Junajtid kuqezinjtë janë ndarë në barazim 1-1. Më pas u mposhtën me penallti. Takimi i radhës luhet kundër Barcelonës. Pas takimit me “The Spurs”,…

Buzëqeshje kuqezi, Milani triumfon në Kaliari

Milani i Xhenaro Gatuzos e ka nisur mbarë vitin e ri dhe sot në Kaliari siguroi një fitore të çmuar 2-1. Kuqezinjtë fituan falë dy golave nga mesfushori Kesie, i cili përmbysi që në pjesën e parë avantazhin e shpejtë sard me mesfushorin e…

Kesie-Milan, dyshime mbi… moshën?

Mesfushori Frank Kesie është praktikisht i Milanit, që ka rënë dakord t'i paguajë 28 milionë euro Atalantës. Megjithatë, zyrtarizimi po shtyhet, pasi talenti nga Bregu i Fildishtë ka një problem fizik ende të paqartë. Kontrollet e…