Browsing Tag

Katar

Dilema e Riberi, dy opsione për të ardhmen

Frenk Riberi u nda nga Bajerni i Mynihut pas 12 viteve. Francezi fitoi gjithçka në Bavari në një total prej 24 trofesh. 36-vjeçari ka përfunduar lojtar i lirë dhe ofertat në drejtim të tij nuk mungojnë. Ajntrahti i Frankfurtit dhe…

Ka akord mes palëve, Ksavi nis karrierën e trajnerit

Ksavi e ka shprehur gjithmonë dëshirën për të nisur karrierën e trajnerit. Mesfushori i madh spanjoll i dha fund karrierës në Katar me ekipin e Al Sadit, aty ku luan që nga vera e vitit 2015. 39-vjeçarit i ka ardhur oferta e parë për të…

Katari nuk ia del, merret vendimi për formulën e Botërorit

Presidenti i FIFA-s, Xhani Infantino, deklaroi pak muaj më parë se institucioni që ai drejton po shikonte mundësinë e ndryshimit të numrit të skuadrave pjesëmarrëse në Botërorin “Katar 2022”. Dëshira e numrit një të  FIFA-s ishte numri  i…