Foto Galeri | Stadiumet madhështore të Botërorit “Katar 2022”

0

Botërori “Katar 2022” do të jetë unik në shumë aspekte. Aspekti më unik i Botërorit të ardhshëm është koha, pasi do të zhvillohet në dimër, në muajt nëntor e dhjetor. Por edhe stadiumet gjigante që shteti i pasur me naftë po ndërtojnë vlejnë për t’u përmendur.

Godinat që po kushtojnë me miliarda dollarë janë projektuar nga studiot më të famshme në planet dhe në ndërtimin e tyre ka pasur shumë risi teknologjike si ajri i kondicionuar në të gjitha shkallët stadiumit.

 

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.