Browsing Tag

Italy

Vuloset fati i Perin, merr avionin për në Portugali

Rikthimi i Bufon te Juventusi ka gëzuar shumë tifozës të Juventusit. Megjithatë, ka dhe palë të dëmtuara nga kjo lëvizje e papritur. Portieri 26-vjeçar nuk ka zgjidhje tjetër përveç se të largohet nga kampionët e Italisë pas vetëm një viti…

VIDEO | Kryevepër e Insinjes, Italia synon përmbysjen

Çfarë goli ka shënuar Lorenco Insinjes! Italia e mbylli pjesën e parë në dizavantazh përballë Bosnjës, por pushimi i ka bërë mirë. Djemtë e Roberto Mançinit kanë barazuar rezultatin shumë shpejt. Sulmuesi i Napolit ka gjetur rrjetën në…

Italia përgjysmohet akoma më shumë, dëmtohet ylli i sulmit

Lajme jo të mira për kombëtaren italiane. Roberto Mançini duket se ka qenë i shqetësuar pas seancës së sotme stërvitore, teksa një ndër lojtarët më të rëndësishëm ka lënë grumbullimin si pasojë e një dëmtimi. Bëhet fjalë pikërisht për…

Sezoni i fundit për Alegrin, Juve ka gati zëvendësuesin

Juventus ka në krye të pankinës prej kohësh Masimiliano Alegrin, konkretisht që nga viti 2014. Pavarësisht se trajneri livornez ka pasur sukses të padiskutueshëm në Itali, diçka e tillë nuk ka ndodhur jashtë kufijve, pasi nuk ka arritur të…

Kedira ia hedh paq, ja sa do të mungojë mesfushori

Mungesa e Sami Kedirës në listën e të grumbulluarve për sfidën në Madridin ndaj Atletikos, shkakorit jo pak bujë. Klubi torinez shpjegoi se gjerman kishte shfaqur rrahje të pazakonta të zemrës dhe për këtë arsye kishte qëndruar në Torino ku…

Specialisti i asisteve, Memushaj në krye të listës së Serie B

Ledian Memushaj vazhdon të jetë një ndër lojtarët që spikasin te skuadra e Peskarës. Kapiteni i “delfinëve” është ndër ata mesfushon që zotëron një sy të mprehtë për të gjetur hapësira në mbrojtjet e kundërshtarëve. Të gjithë e mbajmë…

Barazimet “makthi” i Mançinit, komplimente për Verratin

Roberto Mançini mori një pikë në ndeshjen me Portugalinë mbrëmjen e djeshme, duke garantuar matematikisht vendin e dytë dhe duke mos rrezikuar rënien, ndonëse Polonia do të luajë me Portugalinë në mesjavë. Italianët koleksionuan barazimin  …

Rikthehet Vijash-Boash: Më intereson të drejtoj në Itali!

Andre Vijash-Boash është një ndër trajnerët më të njohur për karrierën që ka pasur, pasi ka drejtuar ekipe si Çelsi, Totenhem, Porto apo Zenit. Gjithashtu portugezi ka qenë dhe asistent i Zhose Murinjos, në kohën kur ky i fundit drejtonte…