Browsing Tag

Iniesta

Bashkim legjendash, edhe David Vija firmos në Japoni

Kampionati japonez J League po kthehet pak nga pak në një arenë yjesh në fundin e karrierës, sepse vitet e fundit aty kanë firmosur Podolski, Torres, Iniesta e të tjerë emra të famshëm. Tashmë e ka radhën një tjetër legjendë e futbollit…

VIDEO: Sërish magji, Iniesta lë gojëhapur japonezët

Andres Iniesta është 34 vjeç dhe kur iku nga Barcelona tha se e bënte për faktin se nuk ndihej më në lartësinë e duhur fizikisht, për të luajtur në një klub aq të madh e më kërkesa të jashtëzakonshme. Mesfushori legjendar shkoi në…

Edhe Iniesta “braktis” Barcelonën, mendon largimin

Vera e vështirë për Barcelonën do të vijojë edhe pas gushtit. Largimi i Nejmarit, disfatat me Realin, përplasjet mes lojtarëve dhe drejtuesve të klubit, pikëpyetjet mbi të ardhmen e Lionel Mesit nuk “mjaftojnë”. Tashmë dhe një tjetër simbol…