VIDEO/ Iniesta e bën “sefte”, klasi nuk i mungon as në Japoni

0

Andres Iniesta ka nisur një aventurë të re në Japoni. Pa s një jete te Barcelona, spanjolli nisi një aventurë të re tek ekipi i Visel Kobe. Sot ka ardhur dhe goli i parë në Japoni ndaj skuadrës së Iuata-s, me mesfushorin që tregoi dhe një herë se klasi nuk i mungon edhe pse vitet për të kalojnë.

Në minutën e 15-të, Iniesta mori një pasim nga Luka Podolski dhe shënoi golin e parë të ndeshjes, duke i hapur udhë ditores së skuadrës së tij, e cila shënoi dhe golin e dytë në pjesën e dytë.

Kjo ishte ndeshja e tretë e 34-vjeçarit në tokën Japoneze, por ndeshja e dytë si titullar. Iniesta duket se ka ende për të treguar nga klasi i tij.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.