Browsing Tag

Ilir Daja

Daja: Kukësi një hap para, tani jemi përforcuar edhe ne

Flamurtari luan ndeshjen e parë në shtëpi nesër prej orës 19:45. Vlonjatët presin Kukësin, që kërkon titullin kampion. Gjithsesi vlonjatët e kanë të qartë se duhet të fitojnë me verilindorët. Trajneri Ilir Daja ka folur para ndeshjes dhe…

Merkato, Teuta dhe Kale: flet “vlonjati” Ilir Daja

Flamurtari e nis kampionatin në Durrës, ndërkohë që vlonjatët e kanë zhvilluar fazën përgatitore në Greqi. Trajneri Daja është i kënaqur në përgjithësi, edhe pse do donte që të kishte pasur ndonjë miqësore reale, nga ata që të lënë të…

Daja: Kthimi i Starovës i bën mirë kampionatit

Për trajnerin e bardhekuqve, asnjë kundërshtar nuk bën dallim nga tjetri dhe skuadra e tij luan vetëm për fitore në çdo fushë Leonard Trebicka Partizani-Skënderbeu është kryendeshja e javës së 12-të. Për trajnerin e korçarëve, Ilir…

Daja: Flamurtarin s’e njohim, ja pse iku Plaku!

Kryepankinës së Skënderbeut dje nuk i ka interesuar aspak fitorja 8-0 në ndeshjen e parë ndaj Mamurrasit, edhe për atë se i interesonte më shumë të shikonte të rinjtë në fushën e lojës. Për mediat pas ndeshjes ai foli për fitoren e arritur,…

Daja: Ekipi po fiton ritmin para Dinamos

Për trajnerin e Skënderbeut, e rëndësishme është që skuadra po stërvitet e plotë dhe ka konkurrencë mes grupit për një vend në formacion Trajneri i Skënderbeut, Ilir Daja, është shprehur dej se gjithçka po shkon mirë këto ditë për…