Browsing Tag

Hidi

Hidi: Laçi ekip fushe, të sigurojmë sa më shpejt Europën!

Portieri i Teutës, Isli Hidi ka bërë paraqitje shumë të mira këtë sezon dhe ka qenë një nga liderët e skuadrës durrsake. Sot, për “RTSH Sport”, gardiani i portës foli për ndeshjen e ardhshme kundër Laçit, eliminimin nga Kupa e Shqipërisë…

Pjesa e parë | Goli dhe strategjitë, flasin Hidi dhe Limaj

Kukësi e mbylli në avantazh pjesën e parë përballë Teutës, falë një goli të Rexhinaldos në minutën e 37’. Pas mbylljes së fraksionit të parë, për mikrofonin e “Supersport” folën portieri i Teutës, Isli Hidi dhe mesfushori i Kukësit, Vesel…

Hidi: Nuk e mendoja që Teuta do të kapte këto nivele

Portieri i Teutës, Isli Hidi ka qenë një nga lojtarët më të mirë për ekipin e drejtuar nga Bledi Shkëmbi në gjysmën e parë të sezonit. Gardiani i portës durrsake ka folur për “Supersport”, ku është shprehur: “Rikthimi në Shqipëri ishte…

Hidi: Ishte fitore karakteri, sot u treguam efikasë

Isli Hidi u ndëshkua me një gol spektakolar në pjesën e Parë, me Hasanin që realizoi direkt nga këndi, por në fraksionin e dytë ishte deçiziv me pritjet e tij. Për “Supersport” në “Gol pas Goli” ish-portieri i Tiranës u shpreh i lumtur për…

Optimizmi i Isli Hidit: Teuta, surpriza e sezonit

U mendua i destinuar për Flamurtarin. Ndoshta pse jo të rikthehej te Tirana, shtëpia e tij. Në fund, Isli Hidi zgjodhi t'i bashkohej Teutës. Një emër i rëndësishëm në Kategorinë Superiore, skuadër e riformatuar dhe një projekt ambicioz,…

“Qiprioti” Isli Hidi: Diell, futboll dhe… pasaportë

Portieri shqiptar tashmë po bën 7 vjet në Qipro, destinacion pushimesh por edhe “mollë sherri”. Me Olimpiakos Nikozinë, në fundjavë, tregoi se 37 vite mbi supe nuk e kanë bërë të humbë reflekset: “Këtu, shtëpia ime e dytë” Intervistoi:…