Teuta e pandalshme, vlerësim individual për “gardianin” Hidi

0

Teuta është skuadra e cila prej 9 javësh nuk njeh humbje. Ekipi i Bledi Shkëmbit i ka befasuar të gjithë, duke regjistruar 6 fitore dhe 3 barazime gjatë kësaj periudhe, aq sa shumëkush mund ta konsiderojë si një prej pretendentëve për titull.

“Djemtë e Detit” kanë një ekip me elementë të rinj, por dhe lojtarë me eksperiencë. Pa dyshim që një prej lojtarëve që e ka ndihmuar më së shumti skuadrën që të ketë këto rezultate është portieri Isli Hidi, i cili me pritet e tij ka qenë një hero i vërtetë për bregdetarët.

Para ndeshjes me Partizanin, 38-vjeçari është nderuar me çmimin “Lojtari i Muajit” nga shoqata “Sporti na Bashkon”. Një vlerësim i veçantë për Hidin, i cili edhe dje bëri pritje spektakolare dhe mjaft vendimtare.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.