Browsing Tag

Hebaj

Mesazhi i çuditshëm i Hebajt, polemikë në horizont?

Partizani ka një ndeshje mjaft të rëndësishme nesër, pasi do të ndeshet me Kamzën. Diferenca me Kukësin është ngushtuar, pas suksesit të verilindorëve në Vlorë, çka e rrit presionin tek “demat”, pasi duhet me çdo kusht për të mos dalë pa…

Hebaj shton golat: Bëra mirë që kalova në Slloveni

Sulmuesi i talentuar shkodran ka mbërritur në kuotën e 3 golave në sezonin e ri. Nga transferimi në Slloveni, te kombëtarja dhe Vllaznia, Hebaj flet për gazetën Është prodhimi i fundit i “minierës” shkodrane të futbollit, një sulmues…

Hebaj shënon sërish, mesatare fenomenale

Rubin Hebaj pak nga pak po ia merr dorën futbollit slloven dhe që tani po bëhet i rëndësishëm te Domzhale, që në fakt ka shumë besim tek ai dhe e konsideron një investim të rëndësishëm. Sot Hebaj shënoi golin e tij të tretë sezonal, në…

Hebaj shpërthen në Slloveni, gol e asist në 45 minuta

Më në fund Rubin Hebaj po nis të tregojë edhe në Slloveni se është një ndër sulmuesit më të talentuar të futbollit shqiptar dhe se Domzhale ka bërë një investim të shkëlqyer duke e marrë këtë verë nga Vllaznia. Shkodrani 19-vjeç është në…

Domzhale prezanton Hebajn, kontratë 3-vjeçare

Një ndër talentet më të mëdhenj të kampionatit shqiptar, Rubin Hebaj, tashmë është prezantuar edhe zyrtarisht te Domzhale në kampionatin slloven. Klubi njofton se sulmuesi shkodran është një përforcim cilësor në sulm, ku nevojiteshin…

Zyrtare, Hebaj firmos në Slloveni

Kontratë 3-vjeçare për shkodranin. Të hënën Hebaj bashkohet me skuadrën në fazë përgatitore për pjesëmarrjen në Kupat e Europës Gaspër Marku Nuk ka më asnjë dilemë: Rubin Hebaj është zyrtarisht pjesë e skuadrës sllovene, Domzhale.…

Hebaj në Slloveni, firmos të shtunën

Lajmi i publikuar para pak ditësh në Sport Ekspres, rreth marrëveshjes së afërt për transferimin e sulmuesit shkodran Rubin Hebaj në Slloveni, te Domzhale, tashmë është konfirmuar dhe talenti i Shqipërisë U-21 bëhet gati për largimin e parë…