Browsing Tag

Hasani

Hasani kthehet në çështje, Ngo ndërhyn nga Anglia

Edon Hasani është njeriu i momentit te Tirana, por jo më për golat e tij. Një zënkë në stërvitje e sulmuesit shkodran (lexo këtu) ka trazuar situatën në klubin bardheblu. Në dijeni të ngjarjeve është dhe anglezi Majkëll Ngo. Ky i fundit…

“Pjesë e parë për t’u harruar”, flasin Hasani dhe Rama

Sapo u mbyllën 45 minutat e para të sfidës finale mes Kukësit dhe Tiranës, e cila po luhet në “Elbasan Arena”. Të dy skuadrat kanë mundësinë ta mbyllin sezonin me një trofe, por në fraksionin e parë të lojës, Kukësi është në avantazh, falë…

“Qeni i tërbuar” Ngo: Goli i Hasanit? Unë i thashë…

Tirana mori një triumf jetik një ditë më parë në transfertën e vështirë të Laçit, ku arriti të fitojë me shifrat 1-3. Ndeshja ishte spektakolare dhe me shumë raste, por në sy më së shumti ra goli i tretë i bardhebluve, një perlë e vërtetë e…

VIDEO: Gola dhe asiste, fundjava nis mbarë për legjionarët

Fundjava na servit një numër të madh ndeshjesh dhe një numër edhe po aq të madh futbollistësh shqiptarë që luajnë në Europë. Në Turqi, Vedat Muriqi po tregon se është një bishë e vërtetë, pasi ka shënuar sërish për skuadrën e Rizesporit. Në…

Nuk ka pushim për bardheblutë, Hasani nis punën me grupin

Nuk ka asnjë ditë pushim për skuadrën e Ze Marias. Skuadra ka nisur menjëherë përgatitjet për ndeshjen e javës së katërt me Luftëtarin. Në njoftimin e bërë nga vetë klubi theksohet se edhe Edon Hasani, i cili u dëmtua në ndeshjen me Ilirinë…

Edon Hasani vendos, firmos për Vllazninë

Edon Hasani kthehet në shtëpi. Mesfushori shkodran ka firmosur sot për Vllazninë, duke i dhënë fund pritjes së gjatë. Prej muajsh Hasani ishte duke stydiuar ofertat dhe priti gjatë për një transferim jashtë Shqipërie. Në Shqipëri e…

Hasani larg Partizanit: Nuk kam firmosur me askënd!

Edon Hasani është në një situatë anormale këtë verë: nga njëra anë konsiderohet si një ndër mesfushorët më të mirë në Shqipëri, por nga ana tjetër ende nuk po gjen ekip, pavarësisht nga ofertat e shumta që ka marrë. Herë ofertat nuk e kanë…

Hasani bisedon me Partizanin, nesër vendos

Edon Hasani ka kohë që negocion me Vllazninë për sezonin e ri, por mesfushori duket se nuk ka marrë ofertën që priste nga klubi i vendlindjes. Prej javësh ish-mesfushori i Kukësit ka biseduar me disa klube dhe ka pritur ofertën e duhur,…

Vllaznia pret Edon Hasanin, provon një mbrojtës malazez

Skuadra kuqeblu ka nisur javën e dytë të stërvitjes, ku me grupin është bashkuar Nikolla Martinoviç, i cili do të testohet nga stafi teknik Gaspër Marku Pas pushimit dyditor të fundjavës, Vllaznia i është rikthyer dje procesit…

Ankandit për Edon Hasanin i shtohet edhe Sepahani

Edon Hasani ka disa muaj që ka mbyllur marrëdhëniet me Kukësin dhe që atëherë pret ofertat për të vazhduar karrierën. Mesfushorit shkodran nuk i mungojnë “mëtonjësit”, me Flamurtarin e Vllazninë që kanë hedhur hapa konkrektë duke i bërë…

Lëvizje te Vllaznia, ofertë konkrete Hasanit

Administratori Astrit Gjyrezi takohet me mesfushorin, i cili pranon: Kam marrë ofertën financiare dhe dua pak kohë para se të vendos! Gaspër Marku Te kuqeblutë ka lëvizje pozitive në drejtim të skuadrës së re. Dje është dhënë…

Lëvizja e radhës, Flamurtari “josh” Edon Hasanin

Mesfushorit shkodran i është bërë oferta, por ish-futbollisti i Kukësit ka kërkuar kohë për të vendosur për të ardhmen Jo vetëm Bicaj, Flamurtari është gati të surprizojë sërish në merkaton e kësaj vere, duke tentuar që sa më shpejt…

Sirena çeke e polake për Edon Hasanin

Para se të mbyllej kampionati i fundit, mesfushori Edon Hasani mbylli marrëdhëniet kontraktuale me Kukësin, ekipin që u shpall kampion. Menjëherë për të dolën në skenë emra skuadrash të ndryshe, që duan ta kenë në gjirin e tyre mesfushorin…