VIDEO | Hasani i magjishëm, dopietë dhe asist në fitoren e Al Raed

Ferhan Hasanit i është dashur të presë, por më në fund ia ka dalë të zhbllokohet në kampionatin e Arabisë Saudite. Ish-sulmuesi i Shkëndijës duke gjetur dy herë rrugën e portës në fitoren 3 – 1 të Al Raed ndaj Al Batin. Hasani ka pasur rol kyç dhe në golin e tretë, duke shërbyer kolegun e tij me një asist.

Sulmuesi 29-vjeçar zhbllokoi takimin në minutën e 9-të me anë të një goditje standarde, ndërsa 17 minuta më vonë, lojtari i përfaqësueses së Maqedonisë do të përfitonte nga një gabim i mbrojtësit të Al Batin për të çuar shifrat në 2 – 0.

 

 

 

Me fitoren e sotme skuadra e trajnerit Besnik Hasi shkon në kuotën e 11 pikëve i largohet përkohësisht zonës së ftohtë.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online