Browsing Tag

Hanover

Një talent i Bundesligës drejt Kosovës, Ademi zbulon emrin

Presidenti i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi, ka qenë i ftuar në emision “Debat Plus” në “RTV Dukagjini”, ku ka folur mbi tema të ndryshme që prekin futbollin në Kosovë. Kur u pyet në lidhje me bisedimet me lojtarët e rinj të…

Bekenbauer: Mbiemri im nuk ka aspak rëndësi

Franc Bekenbauer, një nga futbollistët më të mirë të histortisë së Gjermanisë dhe Bajernit të Mynihut ka një trashëgimtar futbollist në familje. Luka Bekenbauer është nipi i tij, që së fundmi stërvitet me ekipin e parë të Hanoverit.…

“Sekreti” i Hanoverit, cigaret dhe… “Nutella”

Tek Hanoveri nuk ka rregulla për dietën, por kjo veçse ka shtuar suksesin. Trajneri Andre Brajtenrajter, që kur mori drejtimin e skuadrës në mars, ka befasuar duke qenë liberal me lojtarët. Me të në stol, Hanoveri nuk ka humbur asnjë…