Bekenbauer: Mbiemri im nuk ka aspak rëndësi

0

Franc Bekenbauer, një nga futbollistët më të mirë të histortisë së Gjermanisë dhe Bajernit të Mynihut ka një trashëgimtar futbollist në familje. Luka Bekenbauer është nipi i tij, që së fundmi stërvitet me ekipin e parë të Hanoverit. 18-vjeçari nuk e ka aspak problem se i duhet të mbajë presionin një mbiemri të madh në shpinë.

Ai shprehet se nuk ndjen aspak trysni. Gjyshin e tij e sheh si frymezim, por Luka ka synimet e tij. ”Nuk ndiej asnjë presion. Gjyshi im është një frymëzim në karrierën time, por jam koshient që nuk e arrij dot atë çka ai ka bërë. Kam objektivat e mia. Dëshira ime e parë është që të luaj në Bundesligë. Shokët e stërvitjes më thërrasin më shaka ‘Kaiser’. Megjithatë unë jam Luka dhe jo Franci”, perfundoi djaloshi.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.