Browsing Tag

Girona

Solari: Ekipi ka pësuar lodhje, besoj ende te titulli

Humbja ndaj Zhironës ka qenë një goditje shumë e fortë për aspiratat e Real Madrid për titullin kampion. Trajneri i “Los Blancos”, Santiago Solari e ka justifikuar paraqitjen e skuadrës së tij, duke vënë gishtin te lodhja e madhe fizike e…

VIDEO | Turpërohet Reali, përmbyset nga ekipi modest

U duk se Reali i Madridit e kaloi krizën e rezultateve, por djemtë e Solarit janë rikthyer me këmbë në tokë. Goli i Kasemiros në mesin e pjesës së parë nuk ka mjaftuar, ndërsa miqtë kanë shënuar dy herë në pjesën e dytë, duke siguruar tre…

VIDEO | Reali zbavitet në Kupë, “El Clasico” në horizont

Real Madrid ka kaluar në fazën e gjysmëfinaleve të Kupës së Mbretit. “Los Blancos” mposhtën në tranfertë Gironën më rezultatin 3 - 1, duke e çuar bilancin e përgjithshëm të përballjeve në  7 - 3. Protagonisti i takimit ishte sulmuesi…

Mesi arrogant, refuzon të përshëndesë gjyqtarin

Leo Mesi mund të jetë lojtari më i mirë në botë, por kur vjen puna tek nervat nuk është dhe aq jashtëtokësor. Barcelona e tij nuk arriti që të merrte më shumë se një pikë ndaj Zhironës. Pleshti shënoi golin e parë, por më pas miqtë…

Historike, shtohet edhe një katalanase në Primera

Katalonja krenohet natyrisht me Barcelonën, por në La Liga merr pjesë zakonisht edhe Espanjoli. Gjithashtu, në historinë e La Ligas kanë vendin e vet edhe Nastik i Tarragonës dhe Ljeidha, por tashmë është shtuar edhe një klub. Për…