Browsing Tag

Gianluigi Buffon

Arrihet akordi, Juventusi realizon rikthimin e bujshëm

Juventusi ka arritur akordin me lojtarin dhe goditja e radhës në merkato është gati. Në fakt bëhet fjalë për një rikthim në shtëpi. Vetëm një vit qëndruan larg njëri-tjetrit Juventusi dhe Xhanluixhi Bufon. Sipas raportimeve të “Sky…

Nejmar, një rinovim dhe një dëshirë: shumë lëvizje te PSG

PSG nuk ka arritur ende të jetë konkurruese në Evropë dhe do të tentojë përsëri. Parizienët akoma nuk i kanë kapur gjysëmfinalet e Champions në epokën “Al-Kelaifi”. Ndërhyrjet në merkato shihen si diçka tepër e nevojshme, por është UEFA me…

Përgatitet rikthimi i bujshëm, Bufon përsëri juventin?

Xhixhi Bufon shijoi titullin kampion në Francë dhe po mendon për të ardhmen. Kontrata me PSG përfundon në fund të sezonit, ndërkohë që rinovimi nuk ka ardhur ende. Në një situatë të tillë, 41-vjeçari po mendon rikthimin në Itali. Sipas…

Ngec rinovimi i Bufonit, PSG ndryshon strategji

U përfol shumë për një rinovim edhe për dy vite të tjera të Xhixhi Bufon me PSG, por një gjë e tillë është komplikuar. Sipas raportimeve që vijnë nga Franca, drejtuesit e klubit kanë vendosur të ndryshojnë strategji për sezonin e ardhshëm.…