Browsing Tag

Frenki De Jong

Karles Alenja shpërthen ndaj klubit, arsyeja është De Jong

Frenki De Jond erdhi me një ide të qartë në Barcelonë. Ai donte të mbante numrin 21 në fanellë sepse në atë mënyrë kujtonte gjyshin e tij. Këtë ja tha gjithë botës në ditën e prezantimit. Dilema ishte nëse Karles Alenja, mbajtësi i atij…

“Idhullin tim tani e tutje do e kem shok skuadre”

Frenki De Jong ka zbarkuar në Barcelonë. Holandezi është blerë në merkaton e dimrit nga katalanasit, me marrëveshjen që përfshinte qëndrimin në Amsterdam deri në fund të sezonit. Barcelona derdhi plot 86 milionë euro në arkat e Ajaksit për…

“Nuk jam i sigurt nëse Barça ka nevojë për mua”

Frenki De Jong ishte frymëzimi i këtij Ajaksi, që pasqyroi një futboll të jashtëzakonshëm. Mesfushori me lojën e tij i ka dhënë stabilitet dhe maturi ekipit të tij, duke qenë një element thelbësor në arritjet e mëdha të këtij viti. Ajaksi…

Shtatë klube pas De Jong, Reali i parakalon të gjithë

Frenki De Jong është një nga lojtarët më të kërkuar në merkato. Barcelona mbetet në “pole position” për të siguruar shërbimet e 21-vjeçarit dhe vetë dëshira e lojtarit është të luajë me ekipin e Leo Mesit. Por, konkurrenca nuk do të jetë e…