Browsing Tag

Franck Ribery

Ofertë e parefuzueshme për Riberi, zbulohet e ardhmja

Frenk Riberi e ka marrë vendimin në lidhje me të ardhmen e tij. Mesfushori ofensiv u largua nga Bajerni i Mynihut pas plot 12 viteve, periudhë ku fitoi gjithçka. Francezi e mbylli aventurën franceze me 24 trofe të fituar, nga të cilat 9…

Dilema e Riberi, dy opsione për të ardhmen

Frenk Riberi u nda nga Bajerni i Mynihut pas 12 viteve. Francezi fitoi gjithçka në Bavari në një total prej 24 trofesh. 36-vjeçari ka përfunduar lojtar i lirë dhe ofertat në drejtim të tij nuk mungojnë. Ajntrahti i Frankfurtit dhe…

E ëndërrojnë në Itali, Riberi tundohet nga Serie A

Frenk Riberi është ndër lojtarët e lirë më të preferuar. Francezi i dha fund aventurës fantastike prej 12 vitesh me Bajernin e Mynihut, duke e mbyllur me 124 gola të shënuar në 425 ndeshje dhe 24 trofe. Ofertat për 36-vjeçari nuk…

Riberi: Luaj edhe dy vite, goli i fundit më frymëzoi

Frenk Riberi është në kërkim të aventurës së re. Sulmuesi 36-vjeçar nuk ka ndërmend të ndalet, përkundrazi në një intervistë për “L’Equipe”, Riberi thotë se do të vazhdojë karrierën e tij edhe për dy sezone. Kampionatet kinez ose ai…

Riberi mesazh për Gallatasaraj, tërbohen tifozët

Frenk Riberi zyrtarisht largohet nga Bajerni i Mynihut pas 30 qershorit. Sulmuesi anësor ka shtrënguar duart me drejtuesit e klubit gjerman, por nuk mendon ta mbyllë me futbollin e luajtur. Mbetet për t’u parë se ku do të aktivizohet në…

Ikona Riberi e mbyll me Bajernin: Largimi, tifozët dhe Roben!

Bajerni i Mynihut njoftoi së fundmi se Frenk Riberi do ta mbyllë me bavarezët në fund të këtij sezoni. Francezi është pjesë e gjermanëve prej 12 vitesh, ku është shndërruar në një nga ikonat e Bajernit. Në lidhje me largimin e tij ka…

E ardhmja e Frenk Riberi, merret vendimi zyrtar për francezin

Frenk Riberi është kthyer në një ikonë të Bajernit të Mynihut, me francezin që është pjesë e bavarezëve prej 12 vitesh. Shumë dyshime kishte mbi të ardhmen e tij, pasi më parë mesfushori kishte shfaqur dëshirën për të qëndruar të paktën dhe…

Rikthime me peshë te Bajerni, Kovaç me arsenal të plotë

Mats Humels dhe Sven Ulrajsh janë rikthyer në stërvitjen e Bajern Mynihut. Kthimi i dy lojtarëve dhe sidomos i mbrojtësit është një lajm mjaft i mirë për trajnerin Niko Kovaç. Të dy lojtarët prej disa javësh nuk kanë qenë në shërbimet e…

E ardhmja e Riberi? Rumenige qartëson situatën

Frenk Riberi luan prej 12 vitesh te Bajerni i Mynihut, ku në vitin 2007 kaloi nga Marseja në Gjermani për shumën e 30 milionë eurove. Periudha e francezit në Bundesligë, duket se po shkon drejt fundit, pasi edhe mosha e tij 35-vjeçare nuk…

PSG fërkon duart, Rabiot mund të shitet në… janar

Barcelona hoqi dorë nga Adrien Rabiot për shkak të insistimit të lojtarit për të përfshirë një klauzolë që i lejon atij që të mos aktivizohet kurrë në rolin e mesfushorit përpara mbrojtjes. Katalanasit kanë arritur akordin me De Jong të…

Te Bajerni e thonë troç: “Ky viti i fundit për Riberi”

Frenk Riberi po luan sezoni e tij të 12-të me Bajernin e Mynihut. Me kalimin e viteve francezi është kthyer në një legjendë te kampionët e Gjermanisë. 409 ndeshje dhe 122 gola të shënuar, nga një sulmues krahu s’mund të kërkosh më shumë se…

Rinovimi me Bajernin? Riberi hedh hapin e parë

Frenk Riberi po përjeton një rini të dytë dhe është një nga lojtarët më në formë të Bajernit të Mynihut. 35-vjeçari ka shënuar 4 gola në tre ndeshjet e fundit, ndërsa ekipi i Kovaç ka lënë pas krahëve krizën e pësuar në fillim të sezonit.…