Browsing Tag

Fili

Në pritje të ofertave: Ja formacioni i lojtarëve pa kontratë

Jemi në periudhë merkatosh. Futbollistë, agjentë, drejtorë e presidentë klubesh i janë drejtuar tavolinave të negociatave teksa përgatiten për sezonin e ri. Në krahasim me vitet e shkuara kemi një numër më të vogël lojtarësh pa kontratë.…

Sezoni aktual dhe e ardhmja, Fili sqaron gjithçka

Realdo Fili ka qenë një ndër lojtarët kyç të Luftëtarit gjatë pjesës së dytë të sezonit. Një eksperiencë aspak e këndshme te Skënderbeu solli që sulmuesi fierak të zbarkonte në Gjirokastër gjatë janarit, lëvizje kjo që rezultoi e goditur…

Fili synon rikthimin te goli, Ahmataj merr masa për dëmtimet

Trajneri i Luftëtarit, Julian Ahmataj, është i bindur se përmirësimi i pozitës në renditje nuk do të ndikojë ulë impenjimin e lojtarëve të tij për pjesën e mbetur të sezonit. Në daljen për shtyp që i paraprin transfertës së nesërme ndaj…

Fili: Partizanit i uroj suksese, por pas ndeshjes kundër nesh

Mesfushori i Luftëtarit, Realdo Fili do të luajë si “ish” kundër Partizanit, sfidë që do të zhvillohet të shtunën e vlefshme për kampionatin Superiore. Pas dy ndeshjeve të fituara në Kupë, Fili është optimist për një tjetër rezultat pozitiv…

Fili: Skënderbeu i fortë, pavarësisht problemeve

Luftëtari dhe Skënderbeu do të përplasen kundër njëri-tjetrit ditën e shtunë, një sfidë shumë delikate për të dyja skuadrat. Para kësaj ndeshjeje, kanë folur për “RTSH Sport” dy futbollistët e Luftëtarit, Realdo Fili dhe Behar Ramadani. Në…

Pak hapësira te Skënderbeu, sulmuesi mediton largimin

Skënderbeu bëri disa afrime në verë, por të paktë janë ata që kanë gjetur hapësira. Dejvi Bregu, normalisht projektohej lider dhe po mundohet të ndihmojë skuadrën e tij në arritjen e objektivave. Oto Xhon, Kaba Sambou dhe Guexh gjithashtu…

Shpërthimi i Filit, gabon lojtari apo Partizani?

Akoma pa u shuar flaka dhe tymi i sherrit mes Lorenc Trashit dhe trajnerit Sulejman Starova, Partizani mori një goditje tjetër të madhe. Numri një i stolit u përfshi në një tjetër sherr, këtë radhë me sulmuesin Realdo Filin. Lojtari pësoi…

“Çmendina” Partizani, edhe Fili sherr me Starovën

Partizani është kthyer në një "çmendinë", ku çdo javë del diçka e re që të lë pa fjalë. Nga përjashtimet e lojtarëve, te sherri Starova-Trashi, te lojtari koreano-jugor në provë që klubi e dinte nga Austria e Vjenës dhe ende nuk dihet ku ka…

Fili ndryshon plan, vazhdon edhe për një vit te Partizani

Realdo Fili do të vazhdojë të jetë pjesë e Partizanit edhe për sezonin e ardhshëm. Lojtari ka gjetur gjuhën e përbashkët me drejtuesit e ekipit dhe do të respektojë kontratën e tij. Filit i skadon kontrata në verën e vitit 2018. Sulmuesi…