Browsing Tag

Fassone

Fasone: Milani, pas 5 vitesh në majën e botës

Milani i ri, me dyshen drejtuese Marko Fasone-Masimiliano Mirabeli, ka mbushur 100 ditët. Një bilanc pozitiv si fillim, sidomos për sa i përket merkatos, me blerje të shkëlqera. Fasone ka dhënë një intervistë për Gazzetta dello Sport, ku…

Milani del hapur, ja 3 emrat për sulmuesin e ri

Bonuçi blindon mbrojtjen, mesfusha me Bilian është kompletuar, Donaruma qëndroi. Çfarë i mungon Milanit? Një sulmues klasi! Ka ardhur Andre Silva, por është i ri e pa eksperiencë, ndërkohë që do të largohen Lapadula, Baka e Niang. Kjo do…

Fasone: Jemi pranë Donarumës dhe familjes, por Raiola…

Xhanluixhi Donaruma mbetet çështje dite te Milani, pasi fenomeni i portës kuqezi tashmë duket se ka pranuar ofertën e Milanit për rinovim. Nuk ka ende firma dhe administratori i deleguar i Milanit, Marko Fasone, shpjegon arsyen, duke…

Milani pret blerje dhe… Donarumën

Milani vazhdon merkaton dhe thuajse ka mbyllur blerjen e mbrojtësit Konti nga Atalanta. Megjithatë, drejtori sportiv Fasone lë hapur merkaton për ndonjë emër me peshë dhe mbi të gjitha jep një lajm për Donarumën. "Presim ende diçka të…

Fasone i sinqertë: Donarumën e ka në dorë Raiola

Xhanluixhi Donaruma është telenovela e madhe e merkatos verore të Milanit, pasi klubi kuqezi po blen lojtarë cilësorë dhe po habit me shpejtësinë e lëvizjes në treg, por ndërkohë nuk po arrin të rinovojë me portierin e talentuar, i…

Milani zyrtarizon rinovimin me Montelën

Me një transmetim direkt në Facebook Milani ka lajmëruar se trajneri Vinçenco Montela ka rinovuar deri në vitin 2019, ashtu si ishte paralajmëruar prej kohësh. Në selinë e Milanit ishin të tranishëm drejtuesit e lartë Fasone e Mirabeli, si…