Browsing Tag

Fabio Capello

Kapelo: Festuan edhe në Madrid, ja ku gaboi Valverde!

Shumë specialistë, ish-futbollistë, trajnerë, gazetarë të shquar vazhdojnë të analizojnë atë “rrëshqitje” të Barcelonës mbrëmë ndaj Liverpulit në “Anfield”. Është radha e Fabio Kapelos për të sqaruar se përse ndodhi ai eliminim dhe kush…

Kapelo skanon Serie A: Ju tregoj zhgënjimin e sezonit!

Serie A është gati drejt fundit, teksa kur kanë mbetur edhe pesë javë për t’u luajtur, Juventusi ka siguruar titullin kampion. Lidhur me situatën në futbollin italian ka folur së fundmi, legjenda Fabio Kapelo. Ish-trajneri i shumë…

Reali gati të bëjë çmenduri, e zbulon Fabio Kapelo!

Ky sezon është i dështuar për Realin e Madridit. Eliminimi nga Champions-i dhe vendi i tretë në kampionat flasin vetë. Spanjollët duan të ndryshojnë diçka dhe të jenë sërish mbretërit e Europës. Se si, kjo mbetet për t’u parë. Momentalisht…