Browsing Tag

Espanyol

Bajerni synon ekipin perfekt, marrëveshje me yllin e La Ligas

Bajerni këtë merkato e ka “thyer” kasafortën dhe po pretendon të krijojë një ekip perfekt. Sipas medieve vendase, Rumenige ka arritur një marrëveshje paraprake me Mark Roka. Mesfushori aktivizohet me Espanjolin në La Liga dhe me kombëtaren…

VIDEO |Derbi vishet “blaugrana”, Mesi  i papërmbajtshëm

Barcelona nuk e pati aspak të lehtë të merrte tri pikët në derbin ndaj Espanjolit, por pas 70 minutash përpjekje të vazhdueshme për të çarë mbrojtjen e ngjeshur të Espanjolit, sfida u zhbllokua nga një autogol. Një goditje dënimi e Leo…

Espanjoli i përgjigjet Pikesë: Vlerat tona nuk maten me euro

Zherard Pike nuk e kurseu ironinë dhe talljet për Realin e Madridit dhe Espanjolin gjatë një interviste të dhënë për një show televiziv në Spanjë. “Trashëgimia ime? Në bankë kam më shumë para sesa ka Espanjoli në buxhetin vjetor. Pra, kam…

Historike, “Maradona kinez” shënon në Spanjë

Ka rreth një muaj që Kina është mbërthyer para televizorëve, për të ndjekur kampionatin spanjoll. Barcelona, Reali, Atletiko? Jo, këta janë bajatë, tashmë sytë janë tek... Espanjoli! Klubi i vogël nga Barcelona ka blerë këtë janar nga…

Ka konkurrencë me Realin, Bajerni hap thesin për spanjollin

Bajerni i Mynihut po kërkon një mbrojtës. Gjiganti gjerman ka një preferencë dhe ai luan në La Ligën spanjolle. Flasim për Mario Hermoson, 23-vjeçarin e Espanjolit. Siç raporton “Sport Bild”, Bajerni është gati të shpenzojë për…