Browsing Tag

Enis Gavazaj

Dramë për Mërgim Mavrajn, Balliu e Gavazaj triumfojnë

Ingolshtadi ka pësuar një humbje  të rëndë me një rival direkt si Sandhazen. Mërgim Mavraj ishte në fushë për 90 minuta dhe pjesa e parë për skuadrën e mbrojtësit të kombëtares shkoi mirë. Polsen shënoi golin e avantazhit, por fraksioni i…

E konfirmuar: Enis Gavazaj me ekip të ri, mungon vetëm firma

Enis Gavazaj ka ndryshuar kampionat. Pas një eksperience të shkurtër në Rusi, sulmuesi anësor do të nënshkruajë me Dinamo Minsk. Vetë menaxheri i tij, Shkumbin Qormemeti, ka konfirmuar për mediat bjelloruse se firma do të vijë shumë shpejt.…

Demiri e Bakaj festojnë në fushë, Gavazaj në stol

E shtunë pozitive për tre legjionarët e kombëtares. Fitore për Elis Bakajn, Emir Demirin dhe Enis Gavazajn. Në fushë dy të parët dhe në stol i fundit. Shaktjor Soligorski arriti një fitore në transfertë përballë Smoleviçit me rezultatin…

Nga Superiorja, në kombëtare? Gavazaj jep “recetën”

Enis Gavazaj, sulmuesi anësor që luan në Rusi me Jenisej, doli sot para mediave dhe foli për situatën në kombëtare. Ai komentoi ndeshjet e shkuara me Skocinë dhe Izraelin fillimisht. “Trajneri na ka folur për ndeshjen e shkuar, bëmë mirë…

Feston Ndoj dhe Breshia, Vrioni fiton penallti

Breshia vazhdon formën e mirë, duke regjistruar rezultatin e nëntë rresht pozitiv në Serie B. Ekipi i Emanuele Ndojt fitoi përballë Veronës me rezultatin 4-2, duke u ngjitur në vendin e gjashtë me 18 pikë, katër më pak se kryesuesit e…

VIDEO | Llullaku hero në Kupë, eliminohen Balaj dhe Gavazaj

Azdren Llullaku ka qenë vendimtar në kualifikimin e Astras në Kupën e Rumanisë. Sulmuesi shqiptar realizoi dy gola në fitoren 3-4 që skuadra e tij mori kundër Universita Kluzh. Ndeshja nuk nisi mirë për Astrën, që pësoi tre gola për tetë…

Shans i artë për Enis Gavazajn, titullar ndaj Lokomotivës

Jenisej përballet me Lokomotivën e Moskës, një kundërshtar mjaft i vështirë. Në fushë nga minuta e parë në këtë takim do të jetë edhe sulmuesi anësor Enis Gavazaj. Futbollisti i kombëtares është preferuar titullar këtë herë. Kjo është…

Balaj dhe Berisha titullarë, sa pak minuta për Gavazajn

Akhmat Grozni nuk ka arritur më shumë se një barazim pa gola në ndeshjen kundër Anzhi Makhaçkala. Bekim Balaj dhe Bernard Berisha u aktivizuan si titullarë, por pa arritur të gjejnë rrugën e golit. Sulmuesi shkodran i kombëtares u…

Jenisej gjen fitoren e parë, Gavazaj “spektator”

Jenisej Krasnojarsk, skuadra ku aktivizohet sulmuesi prizrenas, Enis Gavazaj, ka gjetur fitoren e parë në kampionatin rus. Pas tre humbje dhe një barazimi, Jenisej ka siguruar tri pikëshin e parë falë fitores me shifra minimale 1-0 ndaj…

Më shumë minuta dhe pika e parë “ruse” për Gavazajn

Enis Gavazaj luajti më shumë se ndeshjet e tjera sot me Jenisej, por në fund nuk iu gëzua dot pikëve të plota, pasi skuadra e tij nuk shkoi më shumë se një barazim 1-1 kundër CSKA-së së Moskës. Sulmuesi anësor nga Prizreni u aktivizua që në…

Gavazaj debuton, Jenisej bie në fund ndaj Zenitit

Enis Gavazaj ka debutuar në Rusi me Jenisej. Skuadra e sulmuesit anësor nga Prizreni u mposht nga Zeniti, që ishte favorit në fakt. Edhe pse u rezistua deri në minutën e 80-të, Jenisej u thye dy herë në fund dhe ndeshja u mbyll me…

Nis aventura ruse, Gavazaj i gatshëm për Jenisej

Ka nisur kampionati në Rusi dhe një ditë më parë ishin në fushë Odise Roshi dhe Bernard Berisha, të cilët nuk mundën ta ndihmonin dot Akhmat Grozni të shmangte humbjen ndaj Rostov në transfertë. Gjithsesi ishte një ndeshje e vështirë dhe…