Jenisej gjen fitoren e parë, Gavazaj “spektator”

0

Jenisej Krasnojarsk, skuadra ku aktivizohet sulmuesi prizrenas, Enis Gavazaj, ka gjetur fitoren e parë në kampionatin rus. Pas tre humbje dhe një barazimi, Jenisej ka siguruar tri pikëshin e parë falë fitores me shifra minimale 1-0 ndaj Krylya Sovetov.

Gavazaj u aktivizua për as edhe një minutë gjatë këtij takimi. Përshtatja në futbollin rus po rezulton disi e vështirë për ish-lojtarin e Skënderbeut. Javën e ardhshme Jenisej pret në shtëpi Arsenal Tulën. Një paraqitje e mirë në këtë takim, mund t’i sigurojë Gavazajt një ftesë në grumbullimin e radhës të kombëtares.

Goli i Jenisej

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.