Browsing Tag

England Championship

Batistuta trajner? I vetëofrohet klubit anglez

Ata që e kanë parë duke luajtur nuk e harrojnë kurrë. Gabriel Omar Batistuta është një nga sulmuesit më të mirë të historisë së futbollit dhe një ikonë për miliona tifozë. Argjentinasi dëshiron të nisë karrierën e trajnerit dhe i ka idetë…

Një tjetër legjendë e Çelsit rikthehet në Angli

Një ndër lojtarët simbol të Çelsit është padyshim Xhon Obi Mikel, i cili është aktivizuar për plot 11 sezone në “Stamford Bridge”. Mesfushori nigerian la Çelsin dy vite më parë, ku zgjodhi për të shkuar në Kinë me ekipin e  Tianxhin Tedës…

VIDEO | Shpërdorimi i vitit, në Angli nuk i besojnë syve

Aston Vila është një ndër ekipet më historikë në Angli, por prej vitesh luajnë në Championship, pa mundur të rikthehen në Premier Ligë. Ditën e sotme skuadra nga “Villa Park” udhëtonte në transfertë ndaj Prestonit, ku nuk arriti të merrte…