Browsing Tag

Engin Firat

Trajneri dhe merkato, Firat garanton Vllazni ndryshe

Engin Firat, ditë më parë ka folur në media dhe ka treguar se janë të shumta problemet e Vllaznisë. Mes të tjerave, turku që mban postin e drejtorit sportiv te Vllaznia, u shpreh se i ka përfunduar kontrata dhe që është i lirë. Sot, përmes…

Lojtarë në provë dhe largime, Firat paralajmëron ndryshime

Drejtori sportiv i Vllaznisë Engin Firat, ka diskutuar para mikrofonit të "RTSH Sport" mbi planet e merkatos së dimrit te klubi shkodran. Zyrtari turk ka prekur sërish çështjen e qendërmbrojtësit Renato Malota dhe ka dhënë disa detaje për…

Malota dhe prapaskenat e merkatos, Firat “ngacmon” Kamzën

Renato Malota një ditë më parë nuk doli në tsërvitje me Vllazninsë, ndërkohë që te Kamza e duan qendërmbrojtësin. Gjithsesi në Shkodër kërkojnë të mohojnë gjithçka, teksa ka folur drejtori sportiv Engin Firat. “Lajmet për një ofertë për…

Firat prezanton Vllazninë në Katar, tjetër takim

Engin Firat, drejtori sportiv i Vllaznisë, kërkon të zgjerojë lidhjet e klubit shkodran përtej kontinentit dhe së fundmi ka qenë në Katar, atje ku ka biseduar për të bashkëpunuar me Akademinë Aspire në Doha. Gjithashtu është nën shkruar…

Vllaznia mendon për të ardhmen, drejtori Firat në Katar

Vllaznia, veç synimit për t’u rikthyer në Superiore menjëherë, po punon edhe për të ardhmen. Drejtori sportiv, turku Engin Firat, ndodhet në Katar për të biseduar me përfaqësues të akademisë Aspire. Lajmi bëhet i ditur nga vetë klubi…

Firat flet nga avioni, turku i Vllaznisë nis kapitullin e ri

Vllaznia ka nisur nga puna, ndërkohë që gjatë kësaj periudhe nuk është se ka pasur qetësi në kampin shkodran. Kuqeblutë njoftuan se kishin përzgjedhur Hasan Likën si trajnerin e ri të ekipit, ndërsa Engin Firat ishte ai që bindi për t’i…