Browsing Tag

Eldorian Hamiti

Guri vlen 2 milionë lekë, po dhuna sa vlen për FSHF-në?

Para shumë vitesh fusha si ato të Peqinit apo Laçit ishin tabu, po të fitoje mund të largoheshe nga stadiumet me plagë të ndryshme dhe i poshtëruar. Për fat, kohët kanë ndryshuar, Laçi është qytetëruar dhe Peqini ka zbritur në "ferrin" e…

Jareci: As në vitin 1997 nuk ndodhte diçka e tillë!

Sokol Jareci, dizenjatori i arbitrave në Federatën Shqiptare të Futbollit, i ftuar në emisionin “Rubrika Sportive” në RTSH , ka komentuar ngjarjen e ndodhur pas ndeshjes Kamza-Laçi, ku u godit gjyqtari Eldorian Hamiti. "Deri pak para…

FSHF e indinjuar nga dhuna, kampionati drejt pezullimit

Skenat e shëmtuara të ndodhura në stadiumin e Kamzës kanë sjellë reagimin e Federatës Shqiptare të Futbollit. Qeveria e futbollit shqiptar dënon dhunën dhe i bën thirrje shtetit shqiptar që të ndryshojë ligjin që largoi policinë nga…

Penallti apo jo, Trashi tregon bisedën me gjyqtarin

Lorenc Trashi pretendoi për penallti në minutën e 31-të në derbi, ndërkohë që me përfundimin e pjesës së parë ai foli për “Supersport” dhe tregoi se ishte penalti sipas tij. Gjithsesi arbitri Hamiti ka tentuar ta bindë se e ka gabim. “Të…

Jorgji në Maltë, Jorgji e Hamiti presin UEFA-n

Jo vetëm Kukësi, Laçi, Luftëtari dhe Partizani kanë angazhime në kompeticionet europiane këtë verë. Edhe arbitrat me stemën e FIFA-s do të drejtojnë takime në kupat e Europës, ndërkohë që momentalisht i konfirmuar është Juxhin Xhaja, i cili…