Browsing Tag

Egzon Belica

Çështja e kontratave të reja, Hila e Belica në pritje

Partizani u shpall kampion vjet dhe normalisht pjesës më të madhe të lojtarëve u janë rritur vlerat. Në kampin e kuq kanë gabuar në njëfarë mënyre që nuk kanë nisur procesin e rinovimeve pa u mbyllur kampionati dhe tashme “vrimat” duhen…

Zbehet pista Shehu, çështje kontratash te Partizani

Partizani po përgatitet në Slloveni, ndërkohë që drejtuesit po punojnë të përforcojnë ekipin. Një ditë më parë është zyrtarizuar marrëveshja me mesfushorin Rron Broja, që duket se i bën disa gjëra “lëmsh” në klubin e kuq. Me afrimin e…

Një gjigant për Partizanin, ka një plan të “dyshimtë”

Partizani po mendon për ndeshjet e Champions League kundër Karabak, ndërkohë që drejtuesit po punojnë edhe për të përforcuar ekipin. Dy miqesoret e këtij muaji, me Sarajevon dhe NS Mura kanë nxjerrë në pah problemet në mbrojtje që të kuqtë…

Atanda nuk duket, disa surpriza te Partizani

Partizani ka zbritur në fushë, por trajneri i ri ende. Seanca është drejtuar nga Korado Sakone, ndërkohë që grupi i të kuqve nuk ishte i plotë. Jasir Asani ishte lojtari që binte në sy me mungesën e tij. Sulmuesi anësor marton vëllain e tij…

E ardhmja dhe momenti më i vështirë, Belica i sinqertë

Egzon Belica, qendërmbrojtësi i Partizanit, pas ndeshjes me Kukësin, në emisionin “Gol pas Goli” në Superport, u shpreh: “Ishte ndeshje e veçantë, edhe pse ishim shpallur kampion. Donim të luanim për veten dhe tifozët. U futëm për të…

Ofertë turke për Egzon Belicën, rinovimi në ajër

Egzon Belica është një nga të paktët lojtarë të cilit i përfundon kontrata me Partizanin dhe këtë verë zor se do të rinovojë me të kuqtë. Mbrojtësi ndërkohë mund të transferohet në Turqi dhe është mësuar edhe klubi që interesohet për…

Belica: Laçi nuk është Uzuni, Partizanit i duhet kohë

Egzon Belica ishte një nga afrimet e janarit të shkuar te Partizani dhe mbrojtësi ka luajtur rregullisht si titullar. Në konferencën e sotshme për shtyp, shtatlarti foli edhe për ekipin e vjetshëm, por edhe për aktualin. “Partizani të…

Sytë nga infermieria, Gegën e shqetëson një titullar

Partizani po përgatitet për ndeshjen e kthimit ndaj Maribor në Slloveni, ndërkohë që trajnerin Skënder Gega para këtij takimi e shqetëson një lojtar i prapavijës. Ai është Egzon Belica, i cili nuk ka qenë nën urdhrat e stafit teknik në…