Browsing Tag

Edy Reja

Reja zbarkon në Shqipëri, sytë te Partizani dhe Laçi

Partizani luan nesër, prej orës 17:30 me Karabakun, ndërkohë që në stadiumin “Selman Stërmasi” do të jetë edhe një mysafir special. Trajneri Edi Reja, së bashku me stafin e tij, Ervin Bulku dhe Hamdi Salihi, do të ndjekin nga afër sfidën e…

Partizani, Milani dhe Edi Reja: Igli Tare “flet pa doreza”

Igli Tare, drejtori sportiv i Lacios, po lakohet shumë për të ndryshuar klub dhe për të kaluar te Milani. Vlonjati nuk ka shumë dëshirë të flasë për zërat e merkatos në lidhje me të, por nuk i mbyll dot derën kuqezinjve. Tare flet edhe për…

Reja: Luaj me dy sulmues, shkopin e përdor kur duhet!

Ndeshjet ndaj Islandës dhe Moldavisë janë në prag për kombetaren tonë dhe përgatitjet kanë nisur. Ditën e sotme, trajneri Edi Reja doli në konferencë përpara mediave, ku foli për sfidat e radhës si dhe për disa tema të tjera. LISTA -…

Prezantohet Edi Reja, as gazetarët “nuk dinë shqip”

Edi Reja është trajneri i ri i Shqipërisë dhe tashmë gjithçka ka marrë formë zyrtare. Trajneri i njohur italian është ai të cilit i ka besuar Federata Shqiptare e Futbollit dhe 73-vjeçari ka dalë para mediave dhe i është përgjigjur pyetjeve…

Marrëveshja me Edi Rejën, italianët zbulojnë një detaj

Edi Reja është ai që pritet të zyrtarizohet si trajneri i ri i kombëtares shqiptare. Nga FSHF ende nuk ka ardhur një komunikim, por gjithçka duket e mbyllur. Ka mbetur firma dhe diskutimi në lidhje me kohëzgjatjen e kontratës. Sky Sport…

Mbeten vetëm detajet e kontratës, Shqipëria me trajner të ri?

Nga Italia vjen lajmi se Shqipëria e ka gjetur trajnerin e ri. Nuk bëhet fjalë për ndonjë emër surprizë, pasi raportohet se Edi Reja është ai që do të pasojë Kristian Panuçin. Ajo çka raporton “Kiss Kiss Napoli” është se kanë mbetur vetëm…