Browsing Tag

Eduart Rroca

Shameti në luftë me kohën, Rroca shqetësimi tjetër

Kukësi këtë sezon është prekur shumë nga dëmtimet dhe një prej lojtarëve që shqetëson prej disa javësh është mbrojtësi Ylli Shameti, i cili edhe mban shiritin e kapitenit te skuadra verilindore. Gjirokastriti ka pasur një problem në gju që…

Rroca: Në finale dua Luftëtarin, Bregun e marrim te Kukësi

Eduart Rroca dhe Dejvi Bregu ishin së bashku pjesë e një interviste në emisionin “Gol pas Goli” në Supersport. Mesfushori i skuadrës së Kukësit u provua në ndeshjen e sotme si mesfushor i majtë, ku kreu një paraqitje dinjitoze. Gjatë…

Rroca afrimi i parë, kush do të largohet nga Kukësi?

Kukësi ka nisur merkaton. Të enjten, në një nga baret e kryeqytetit, drejtorët Nderim Nexhipi dhe Ramadan Ndreu janë parë nën shoqërinë e Elton Marinit, ndërmjetësit që te verilindorët ka transferuar mesfushorin Oumar Toure. Vetëm katër…

Luftëtari “market”, Shkëndija synon mesfushorin

Shkëndija e Tetovës është në kërkim të një organizatori dhe kuqezinjtë nga Tetova kanë hedhur sytë nga Superiorja shqiptare. Kampionët në fuqi janë të interesuar për Eduart Rrocën. 25-vjeçari është një nga pikat më të forta të Luftëtarit.…

Gega sytë nga Hoxha, Mezanin e gëzon Rroca

Alban Hoxha, kapiteni i Partizanit, u dëmtua gjatë përgatitjeve me kombëtaren dhe pritet të mësohet gjendja e tij. Në kampin e kuq shpresojnë që të mos ketë diçka të rëndë dhe të jetë gati për ndeshjen e radhës me Luftëtarin. Hoxha ka…

Rroca alarmon Luftëtarin, muaj të të tërë jashtë

Luftëtari duket se do të ketë probleme, pasi për një kohë të gjatë nuk do të ketë shërbimet e mesfushorit Eduart Rroca. Pas hedhjes së shortit ishte zëdhënësi për shtyp Rigels Malile që deklaroi për mediat se lojtari në fjalë nuk do të…