Browsing Tag

donny van de beek

Perez nuk e pret Pogbanë, akord për yllin holandez

Florentino Perez nuk mund të presë kaq shumë për të sjellë Pol Pogba te Reali i Madridit. Situata e francezit është shumë e komplikuar, me Junajtid që nuk ka në plan ta lërë lehtë të largohet. Merkatoja në Angli po përfundon dhe anglezët…

Ajaksi i vendos çmimin, duel anglez për inteligjentin holandez

Doni Van de Bek ishte një prej shumë lojtarëve surprizë të Ajaksit fantastik të sezonit të kaluar. 22-vjeçari shënoi 14 gola, duke ndihmuar “Harkëtarët” që të fitojnë dy trofetë e futbollit holandez dhe të ishte pak sekonda larg finales së…

Reali në prag revolucioni, bën “shoping” në Amsterdam

Doni Van de Bek kërkohet nga Real Madridi. 22-vjeçari po tregon dita ditës se është një lojtar me të ardhme të ndritur. Aftësi teknike mbresëlënëse, fantazi dhe një marrëdhënie shumë e mirë me golin. Cilësi këto, që e bindin Florentino…

Van de Bek në Serie A? Menaxheri “i hedh benzinë zjarrit”

Doni Van de Bek në ndeshjet e fundit po tregon se tek Ajaksi nuk vlen vetëm De Jong dhe De Ligt. 22-vjeçari ka arritur të shënojë dy gola të rendësishëm në Champions ndaj Juventusit dhe së fundmi vulosi fitoren 1-0 në “Tottenham Stadium”.…

Arsenali gjen zëvendësuesin e Ramsej te Ajaksi

Aron Ramsej do t’i bashkohet Juventusit me parametra zero në sezonin e ardhshme dhe mesfushori uellsian do të lërë një hapësirë të madhe te skuadre e Arsenalit. Si pasojë, “Topçinjtë” kanë nisur punën për të gjetur pasuesin e tij. Sipas…