Browsing Tag

Disiplina

Disiplina: Laçit i hiqen tifozët, dënime pafund në të Dytën

Vendimet e Komisionit të Disiplinës për këtë javë të futbollit shqiptar sapo janë publikuar dhe nga Superiorja, vetëm Laçi është dënuar. Ekipi kurbinas do të luajë një ndeshje pa tifozë, për shkak të sendeve të hedhura në fushë në takimin e…

Disiplina kundërshton Ngonë, Besa e pëson prej dhunës

Komisioni i Disiplinës është mbledhur ditën e sotme dhe ka marrë vendimet mbi parregullsitë e hasura gjatë fundjavës. Ndeshja Besa-Bylisi kishte vëmendjen kryesore, pasi u godit anësori Denis Rexha dhe u ndërpre ndeshja. Këtë herë Disiplina…

Vendimet | Disiplina masakron Tomorin, sa shumë pezullime

Komisioni i Disiplinës është mbledhur ditën e sotme, pasi Superiorja rikthehet të premten. Pas shqyrtimit të raporteve të bëra nga zyrtarët e ndeshjeve, janë marrë edhe vendimet për shkeljet e hasura gjatë fundjavës futbollistike. VENDIMET…

Disiplina vendos: Partizani pa tifozë, pezullohet Batha

Komisioni i Disiplinës është mbledhur sot dhe Partizani e ka pësuar pas problemeve që kishte në ndeshjen me Skënderbeun. Të kuqtë do të luajnë dy ndeshje pa tifozëve, ndërkohë që ka pasur gjobë edhe për korçarët. Nuk janë kursyer as…

Disiplina “masakron” Domosdovën

Kristian Lleshi, futbollisti i Domosdovës i cili u arrestua nga policia pas sulmit me grushte ndaj arbitrit në Telepelenë fundjavën e shkuar, është përjashtuar përjetësisht nga futbolli. Nuk mbaron me kaq, sepse Domosdova e ka humbur 3-0…

Disiplina mbyll stadiumin e Skënderbeut

Skënderbeu ka marrë një lajm të hidhur nga Komisioni i Disiplinës pranë FSHF-së: për dy ndeshjet e radhës stadiumi “Skënderbeu” do të mbyllet për tifozët, për shkak se në ndeshjen kundër Kukësit u hodhën mjete ndezëse dhe u shpalosën…

Disiplina “prangos” mesfushorin e Korabit

Alfred Zefi është “viktima” e analizës së fundit të Komisionit të Disiplinës, që ka publikuar vendimet për ngjarjet e fundjavës së shkuar në futbollin shqiptar. Mesfushori i Korabit është dënuar me 5 ndeshje, me akuzën se ka goditur me…