Browsing Tag

Deshamp

Befason Deshamp, lë jashtë liste dy yjet e Premier League

Didier Deshamp vazhdon të habisë me zgjedhjet e tij. Ditën e sotme trajneri i kampionëve të botës zbuloi listën me 24 lojtarët e përzgjedhur për ndeshjet kualifikuese të “Euro 2020” ndaj Turqisë dhe Andorrës. Bie në sy lënia jashtë e…

Deshamp i beson kampionëve, vetëm një ndryshim në listë

Didier Deshamp ka bërë publike listën e 23 lojtarëve të përfaqësueses franceze për ndeshjet ndaj ndaj Gjermanisë dhe Holandës, dy takime këto që do të zhvillohen në kuadër të turneut më të ri të UEFA-as, “Nations League”. Siç edhe pritej…

Prapaskena: Deshamp refuzoi Juven, e zbulon Luçiano Moxhi

Dy kupa bote, 20 vite në mes. Didier Deshamp më 15 korrik patri mundësinë të ngjitej në “olimpin e botës” edhe si trajner, pasi në krye të Francës triumfoi në “Rusi 2018”. Në finale mposhtën Kroacinë me rezultatin 4-2 dhe tashmë e ka…

Deshamp merr leksione nga Gjermania e 2014-ës

Franca e tanishme ka një ngjashmëri të pazakontë me Gjermaninë kampionë të katër viteve më parë. Tekniku francez Didier Deshamp ka përdorur gjatë të gjithë turneut katër qendërmbrojtës në katërshen e mbrojtjes. Ashtu si Joakim Lëv…