Browsing Tag

Dermaku

“Faleminderit për gjithçka”, Dermaku ndahet me Kozencën

Kastriot Dermaku realizoi ëndrrën e tij të madhe duke u transferuar në Serie A. Mbrojtësit shqiptar iu desh të tregohej i duruar për vite me radhë për të shijuar suksesin e sotëm. Trasnferimi te Kozenca dy vite më parë ishte momenti kyç i…

Dermaku i shkëlqyer, asist vendimtar në Verona (VIDEO)

Kastriot Dermaku tashmë nuk ka më nevojë për reklamë dhe për vëzhgim, sepse e ka treguar vlerën e tij dhe fakti që është lojtar kyç për Kozencën edhe në Serinë B italiane është prova më e mirë për këtë. Mbrojtësi 27-vjeçar është ndër…

Dermaku dhe Ismajli, tani nuk ka më kthim pas

Kastriot Dermaku dhe Ardian Ismajli janë përfolur shumë në javët e fundit, pasi preferuan që të vishnin ngjyrat kuqezi dhe jo të vijonin kontributin e tyre me skuadrën e Kosovës. Dermaku u grumbullua nga Shaland, por nuk luajti asnjë…

Dermaku kthehet në Lega Pro, Empoli nuk ia dha shansin

Kastriot Dermaku është transferuar zyrtarisht nga Empoli te Kozenca, duke u kthyer në Lega pro, aty ku ka vite që shkëlqen. Mbrojtësi i fuqishëm me origjinë shqiptare (lindur në Itali) kërkohej nga shumë klube në Lega Pro, duke nisut nga…

Dermaku grumbullohet nga Empoli, nuk ka më huazim

Empoli e ka vendosur: Kastriot Dermaku meriton një shans, pas një sezoni fantastik në huazim te Lukeze. Kështu raporton PianetaEmpoli.it, që konfirmon se sezonin e ardhshëm do të shtohen lojtarët shqiptarë te klubi toskan.…