Ndoj dhe Breshia “marshojnë” drejt Serie A, Dermaku mjaftohet me një pikë

0

Emanuele Ndoj luajti për 90 minuta në fitoren dramatike të Breshias ndaj Leçes. Përballja midis dy ekipeve të kreut përfundoi me fitoren 2 – 1 të vendasve. Golin që siguroi pikët për Breshian e shënoi Gastaldelo në minutën e fundit të kohës shtesë

Falë kësaj fitoreje, Breshia parakalon Leçen dhe kap vendin e dytë të renditjes së Serie B, duke qëndruar tre pikë larg kryesuesve të Palermos.

Kozenca e Kastriot Dermakut siguroi vetëm një pikë në përballjen me Beneventon. Qendërmbrojtësi i kombëtares sonë luajti për 90 minuta në këtë takim.

Standings provided by Sofascore LiveScore

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.