Tirana humbet një talent, sulmuesi firmos në Danimarkë

Akademia e klubit të Tiranës vazhdon të prodhojë vit pas viti lojtarë interesantë për ekipin e…

Hofenhajm i habit të gjithë, firmos rekordmeni danez

Hofenhajm ka zyrtarizuar blerjen e sulmuesit suedez Robert Skov. Futbollisti është blerë nga skuadra e Kopenhagen…

Bashkëpunimi drejt fund, Brondbi “përzë” Halimin

Lojtari i përfaqësueses së Kosovës, Besar Halimi, nuk po kalon një moment të mirë. Mesfushori i…

VIDEO | Gjermania e mbyll në krye, Valdshmidt një makineri golash

Gjermania U21 e ka mbyllur në vend të parë fazën e grupeve të Europianit të 21-vjeçarëve.…

Triumf i Danimarkës, fitorja shihet si detyrim për Gjermaninë

Danimarka U21 ka marrë një fitore përballë bashkëmoshatarëve të Austrisë, duke triumfuar 3-1. Kjo sfidë ishte…

VIDEO | Gjermanët nuk falin, Europiani fillon me tris

Përfaqësuesja U21 e Gjermanisë nuk ka zhgënjyer në ndeshjen e parë në Europiani U21. Kampionët në…

Sormani: E ardhmja ime jashtë Italisë, ja ç’shkoi keq në Danimarkë

Ish-trajneri i Partizanit, Adolfo Sormani, ka dhënë një intervistë për sajtin e njohur “tuttomercatoweb.com”, ku ka…

VIDEO | Një rival i denjë për Zhuninjon, rekordmeni danez do t’iu habitë

Robert Skov është një emër që e njohin shumë pak vetë jashtë Danimarkës, por shumë shpejt…

VIDEO | Leksion nga ekipi i Ramadanit, Fair-Play i rrallë në Danimarkë

Një gjest i admirueshëm ka ndodhur në takimin e kësaj fundjave në kampionatin danez midis Vejles…

Eriksen: S’më kishte ndodhur kurrë, Kosova luajti më mirë se ne

Kristian Eriksen provoi një eksperiencë të veçantë gjatë ndeshjes Kosovë – Danimarkë. Ylli i Totenhemit u…

VIDEO | Ramadani i pafat në Danimarkë, portieri bën çmenduri “alla-Karius”

Skuadra daneze e Vejles ku luajnë Ylber Ramadani dhe Arbnor Muçolli nuk po kalon një moment…

Bendtner nuk ia hedh drejtësisë, tani e pret burgu!

Ish-sulmuesi i Arsenalit dhe kombëtares daneze Niklas Bendtner nuk ia ka dalë t’i shpëtojë drejtësisë daneze.…

Skema agjentësh dhe evazion fiskal, në Danimarkë shënjestrojnë klubin e Ylber Ramadanit

Dokumentet e “Football Leaks” kanë prekur dhe klubin danez Velje Boldklub, ekip ky ku aktivizohet mesfushori…

Bendtner e pëson keq, gjykata daneze e çon në burg

Sulmuesi danez Niklas Bendtner është shpallur fajtor për ushtrim dhune ndaj një shoferi taksie. Gjykata e…

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online