Browsing Tag

Copa del Rey

Mesi: Liverpulin e kam ende në kokë, një goditje e madhe!

Leo Mesi për herë të parë pas disfatës së rëndë ndaj Liverpulit është kthyer të flasë gjatë. Argjentinasi thelbin e deklaratës së tij kishte tek kritikat e shumta mbi trajnerin Valverde. Drejtuesi i stolit katalanas ka humbur besimin e të…

Pike dhe Kutinjo, ja shifra që turpëron brazilianin

Barcelona po bën një sezon gati perfekt dhe është në rrugën e duhur për të bërë të sajën tripletën e tretë në historinë e klubit. Katalanasit këtë vit janë udhëhequr nga një Mesi në formëte jashtëzakonshme, të cilit i është dashur ta marrë…

Serxhio Ramos dhe 25 kartonët e kuq, një rikthim në kohë

Serxhio Ramos është një lojtar që e njeh mirë kartonin e kuq. Mbrojtësi dhe kapiteni i Real Madridit u ndëshkua sot në takimin përballë Zhironës me karton të kuq, i 25-ti në karrierën e tij. Një rikthim pas në kohë dhe se si Ramos është…

Solari bën ironikun: Tani e morët vesh kush është Benzema!

Karim Benzema po përjeton një formë të shkëlqyer, teksa ka shënuar pesë gola në tre ndeshjet e fundit. Trajneri i Real Madrid, Santiago Solari e shfrytëzoi këtë formë të mirë, për t’iu kundërpërgjigjur gazetarëve, të cilët prej muajsh nuk i…

VIDEO | Reali zbavitet në Kupë, “El Clasico” në horizont

Real Madrid ka kaluar në fazën e gjysmëfinaleve të Kupës së Mbretit. “Los Blancos” mposhtën në tranfertë Gironën më rezultatin 3 - 1, duke e çuar bilancin e përgjithshëm të përballjeve në  7 - 3. Protagonisti i takimit ishte sulmuesi…

Levante nuk dorëzohet, çon Barcelonën në “CAS”

Aktivizimi i mbrojtësit Çumi nga ana e Barcelonës në ndeshjen e Kupës së Mbretit ndaj Levantes, shkaktoi një polemikë në futbollin spanjoll, pasi lojtari ishte i pezulluar për shkak të grumbullimit të kartonëve. Megjithatë, katalanasit…

Barça ia hedh paq, shorti i çerekfinales e çon në Andaluzi

Barcelona nuk do të eliminohet nga turneu i Kupës së Mbretit. Skuadra katalanase rrezikonte përjashtimin nga ky kompeticion, pasi aktivizimit të mbrojtësit Huan “Çumi” Brandaiz në takimin e parë të turit të 1/16-ave. Lojtari i ekipit…

Sfida kundër Barcelonës, Levante pa shqiptarët në fushë

Levante do të luajë nesër përballë Barcelonës, ndeshje e vlefshme për “Copa Del Rey”. Sipas mediave spanjolle, trajneri Pako Lopez nuk do të grumbullojë disa lojtarë të rëndësishëm dhe një nga ta është dhe mesfushori Enis Bardhi.…

Hidhet shorti i Copa del Rey, “buzëqeshin” të mëdhatë

Ditën e sotme është hedhur shorti i 1/8-ave të “Copa del Rey”, ose ndryshe Kupa e Mbretit në Spanjë. Goglat e zgjedhura u treguan bujare me ekipet e mëdha, pasi gati të gjitha kanë kundërshtarë lehtësisht të kalueshëm në letër. Kështu,…

Kupa e Mbretit, Real Madridi përfundon në… Marok

Është hedhur sot shorti i raundit të 1/32 Kupës së Mbretit. Takimi më interesant është ai midis Realit dhe UD Melijës, për faktin se ekipi që militon në kategorinë e tretë të futbollit spanjoll nuk ndodhet në gadishullin iberik dhe as në…