Browsing Tag

Conte

“Trinom uruguaian”, Konte përgatit planin B

Antonio Konte pret sulmues dhe drejtuesit e Interit duhet të sakrifikojnë pak më shumë. Romelu Lukaku është drejt transferimit në Torinon bardhezi, kështu që zikaltrit po shohin opsione të tjera. Ante Rebiç është ndër të preferuarit, por…

Interi nis shitjet, largohet sulmuesi francez

Interi ka zyrtarizuar shitjen e talentit francez Jan Karamoh te klubi i Parmës. Mëngjarashi i bashkohet skuadrës emiliane në një marrëveshje huazimi me detyrim blerje në fund të sezonit. Në rast shitje të mëvonshme të lojtarit Interi do të…

Interi hap merkaton, përforcimi i parë vjen në mesfushë

Interi hap merkaton e verës me blerjen e mesfushorit të Sasuolos, Stefano Sensi. Sipas “Sky Sports”, zikaltrit kanë arritur akordin me lojtarin dhe klubin emilian. Zyrtarizimi i transferimit do të ndodhë fill pas vizitave mjekësore që…

Konte nuk ka durim, gati të shesë 3 lojtarët e akademisë

T’i besosh lojtarëve të rinj, duhet shumë guxim dhe kohë, pasi rritja e tyre dhe fitimi i eksperiencës nuk është me një kërcitje gishtash. Shumë skuadra, të cilat nuk kanë financat e duhura, janë të detyruara të presin rritjen dhe…

Konte me ndihmës të ri, një tjetër Antonio për Interin

Antonio Pintus ka marrë konfirmim se ai do të lejohet të largohet nga Real Madrid, duke e liruar atë nga kontrata. Trajneri është gati për t'u bashkuar me Interin, sipas “Corriere dello Sport”. Pintus do të punojë me trajnerin e ri të…

Arrihet akordi: Interi gjen trajnerin e ri!

Edhe pse deklarata zyrtare nuk ka dhe drejtuesit presin fundin e sezonit, tashmë është gjithnjë e më e qartë se trajneri Luçiano Spaleti do të largohet nga Interi. Është Antonio Konte emri i përzgjedhur për stolin dhe ish-trajneri i…

E zbulojnë në Angli, Anjeli kontakton trajnerin e njohur

Eliminimi nga Ajaksi në çerekfinalet e Champions League mund të shkaktojë një reaksion zinxhir te Juventusi. Sipas medies angleze “Sky Sports”, gjatë orëve të fundit drejtuesit e klubit torinez kanë filluar kontaktet e parë me Antonio…

Gatuzon nuk e lënë të qetë, Milani e tradhton?

Milani po mundohet te rikthehet në majat e futbollit europian. Siç dihet, klubi italian nuk po gjen rehati, pasi prej kohësh qarkullojnë lajme që trazojnë ambientin kuqezi. E gjithë kjo lidhet me të ardhmen e teknikut Xhenaro Gatuzo. Edhe…

Rebelim tek Çelsi, lojtarët kundër Kontes për Diego Kostën

Trajneri i “Bluve” në pozicion të vështirë, teksa klubi ka urdhëruar Diego Kostën të kthehet në Londër Vendimi i trajnerit të Çelsit Antonio Konte për të larguar me çdo kusht nga ekipi sulmuesin spanjoll Diego Kosta ka vënë në rrezik…

Konte i zhgënjyer për Lukakun, tani i kthehet Moratës

Transferimi i pritshëm i Romelu Lukakut nga Evertoni tek Mançester Junajtid ka qenë një goditje e madhe edhe për trajnerin e Çelsit, Antonio Konte. Momentalisht italiani ndodhet në Sardenjë edhe për disa ditë pushime, por natyrisht që nuk e…
where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online